RÖPLABDA

A Vojvodina 16. titulusa

Az újvidéki Vojvodina röplabdázói 3:1 arányban nyerték meg Belgrádban a C. zvezda ellen a rájátszás döntőjének negyedik meccsét, és 3:1-es összesítéssel szerezték meg a bajnoki címet. A Vojvodinának zsinórban ez a harmadik, összesen pedig a 16. titulusa, amivel minden idők legsikeresebb szerbiai csapata, a C. zvezda ugyanis 12, a Partizan pedig 11 bajnoksággal büszkélkedhet.

A Vojvodina kétszer volt bajnok az egykori Jugoszláviában, tízszer győzött 1992 és 2006 között a Szerbiát és Montenegrót magában foglaló országban, az önálló Szerbiában pedig negyedszer végzett az első helyen.

A nőknél az ópázovai Jedinstvo nem használta ki a 2:0-s vezetést, és megengedte a lajkovaci Železničarnak, hogy két diadallal kiharcolja az ötödik meccs jogát. A női bajnokság sorsdöntő meccsét az este lapzárta után játszották, és bárki nyert, először lett országos bajnok.