2024. május 4., szombat

A Sabadell ötödször

VÍZILABDA

Huszáros hajrájának köszönhetően a Sabadell női vízilabdacsapata nyerte meg az Euroliga négyes döntőjét: mintegy öt perccel a finálé lefújását megelőzően az Olimpiakosz még 11:8-ra vezetett, kevesen gondolhatták, hogy a spanyol klasszis innen felzárkózik, és meg is nyeri a meccset. David Palma csapata azonban 5:0-s végjátékot produkált, így a spanyol bajnok végül 13:11-re nyert, s kilenc év alatt az ötödik Euroliga-trófeáját gyűjtötte be. A bronzmérkőzésen a Vouliagmeni 8:7-re legyőzte a Padovát.

Eredmények, elődöntő: Vouliagmeni–Olimpiakosz 7:8, Padova–Sabadell 5:8. A 3. helyért: Padova–Vouliagmeni 7:8. A döntő: Sabadell–Olimpiakosz 13:11.

Első zágrábi trófea

A Mladost férficsapata fennállása óta először emelhette magasba a regionális liga győztesének járó trófeát, a zágrábi együttes a sorozat hétvégi final fourjának elődöntőjében a spliti Jadrant (11:7), majd a fináléban a Jugot (13:12) győzte le – megszakítva ezzel a dubrovnikiak 2016 óta tartó győzelmi sorozatát.

Eredmények, elődöntő: Jug–Jadran (HN) 14:9, Mladost–Jadran (S) 11:7. A döntő: Jug–Mladost 12:13.

KOSÁRLABDA

Újra Jokićéknál a pályaelőny

Lassan világossá vált, hogy az NBA főcsoport-negyeddöntői közül a nyugati Denver–San Antonio lesz a legszorosabb. A negyedik, texasi összecsapást a Denver 117:103-ra megnyerte, így 2:2-re egyenlített a szériában, vagyis biztos, hogy legalább 6 mérkőzéses sorozat elé néznek a felek. A Nuggets sikerének első számú kovácsa ismét Nikola Jokić volt, aki 29 pontja mellé 12 lepattanót szedett le és 8 gólpasszt osztott ki.

NBA, főcsoport-negyeddöntők, kelet: Detroit–Milwaukee 104:127 (a sorozatot a Milwaukee nyerte meg 4:0-ra), Indiana–Boston 106:110 (a sorozatot a Boston nyerte meg 4:0-ra), Brooklyn–Philadelphia 108:112 (a sorozatban 1:3), Orlando–Toronto 85:107 (a sorozatban 1:3). Nyugat: LA Clippers–Golden State 105:113 (a sorozatban 1:3), Utah–Houston 107:91 (a sorozatban 1:3), Oklahoma–Portland 98:111 (a sorozatban 1:3), San Antonio–Denver 103:117 (a sorozatban 2:2).

JÉGKORONG

Menekülés a hajrában

Magyarország válogatottja két győzelemmel zárta Székesfehérváron az U18-as jégkorong-vb I. B csoportját, amivel elkerülte a kiesést. Az olaszok elleni győzelem a 4. fordulóban nem lett volna elég, mert egyforma pontszám esetén a briteknek kedvezett volna az egymás közötti eredmény, szerencsére a már biztos első és feljutó japánok az utolsó körben nem küzdöttek teljes erőbevetéssel, így a magyar csapat megszerezte a menekülés pontjait.

RÖPLABDA

Előnyben az ópázovai lányok

A várt egyenrangú, drámai menetű küzdelemmel telt a női röplabda Szuperliga rájátszása döntőjének első meccse az ópázovai Jedintsvo és a kupagyőztes lajkovaci Železničar között. A vendégek nyerték meg az első két játszmát, a hazaiak egyenlítettek, majd a rövidítésben a Jedinstvo különbségre győzött. A második meccsen holnap a Železničar a vendéglátó, a Vojvodina és a C. zvezda férfidöntő sorozata pedig az este lapzárta után kezdődött.

BIRKÓZÁS

Kupagyőztes Potisje

Zomborban rendezték meg az U11-es korosztályban az országos kupaversenyt, amelyen 13 klub vett részt, a serleget pedig a magyarkanizsai Potisje szerezte meg.

A győztesek, valamint a Potisje, a Zenta és a Spartacus érmesei, 28 kg: 1. Dobi Krisztián (Radnički, Zombor), 2. Dobó Dániel (Potisje). 31 kg: 1. Mihajlo Mitrović (Zenta). 34 kg: 1. Újhelyi Balázs (Potisje), 2. Rekecki Márk (Potisje). 37 kg: 1. Aleksandar Terzin (Proleter). 41 kg: 1. Nikola Miljušković (Spartacus). 45 kg: 1. Marko Vasić (Proleter). 50 kg: 1. Srđan Todorović (Radnički, Z.), 2. Füzesi Ádám (Potisje). 55 kg: 1. Fehér Benjamin (Potisje). 60 kg: 1. Andrej Simić (C. zvezda). Csapatversenyben: 1. Potise 120, 2. Radnički (Z.) 100, 3. Partizan (B) 99, … 9. Zenta 35, … 11. Spartacus 25 pont stb.