2024. április 27., szombat
EB-SELEJTEZŐ

Luis Enrique nélkül is megy

Granit Xhaka góljánál még jól állt a svájciak szénája (Fotó: Beta/AP)

A spanyol futballszövetség kedden kora délután bejelentette, hogy a La Roja következő válogatottmérkőzésén Luis Enrique személyes/családi okok miatt nem lesz ott a kispadon, helyette Roberto Moreno vezeti Spanyolországot Málta ellen. A döntés hirtelensége ellenére Sergio Ramosék a mérkőzést végig uralva könnyedén nyertek. Bár az eredményjelzőn csak 2:0 szerepel, a találkozón aligha volt kérdés, hogy melyik gárda gazdagodik három ponttal az F csoportban. Az ibériaiak szépen elosztották a gólokat: egyet az első, egyet a második félidőben rúgtak, a góltartomány metszetében pedig Morata szerepel, hiszen a 31. és a 73. percben is ő juttatta az ellenfél kapujába a labdát. Az új győzelemnek köszönhetően a La Selección százszázalékos mutatóval, hat ponttal és 4:1-es gólaránnyal vezeti a csoportot. A keddi játéknapon egyébként meglehetősen sokszor rezdült meg a háló. Norvégia és Svédország 3:3-as döntetlent játszott, Olaszország hatot gurított Lichtensteinnek, és szintén pontosztozkodással végződött a Svájc–Dánia tusa. A D jelű ötösben játszott meccsen a 83. percig 3:0 volt az állás a svájciak javára, a hátralévő tíz perc azonban gyökeres változást hozott. Előbb Jørgensen, majd Gytkjær szépített, a 93. minutumban pedig Dalsgaard egyenlített. „Sohasem éltem át ilyesmit, szenzációs, ami történt” – nyilatkozta érthető módon rendkívül izgatottan a dánok legnagyobb sztárja, Christian Eriksen.

A 2020-as labdarúgó-Európa-bajnokság selejtezősorozata júniusban folytatódik. Magyarország június 8-án Azerbajdzsánnal, június 11-én Walesszel mérkőzik. Szerbia június 7-én Ukrajnával találkozik, 10-én pedig Litvániát fogadja hazai pályán.