Magyarország megszerezte első győzelmét

Koppenh?ga, 2019. janu?r 13.
Bod? Rich?rd g?lt dob a n?met-d?n k?z?s rendez?s? f?rfi k?zilabda-vil?gbajnoks?g csoportk?r?nek 2. fordul?j?ban j?tszott Magyarorsz?g - Angola m?rk?z?sen Koppenh?g?ban 2019. janu?r 13-?n.
MTI/Illy?s Tibor

Az első fordulóban Argentínával szemben ugyan csak 25:25-ös döntetlenre futotta a magyar férfikézilabda-válogatott erejéből a dán-német közös rendezésű világbajnokságon, Angola ellen azonban már sokkal jobb játékkal rukkolt elő a Csoknyai-Matić csapat és magabiztos, tíz gólos (34:24) győzelmet aratott, így életben tartotta továbbjutási esélyeit.

A vezetést először ugyan az afrikaiak szerezték meg, a kezdeti bizonytalanság után viszont beindult a magyar gépezet, Nagy Lászlóék uralták a pályát, Mikler Roland ezúttal is szenzációsan védett, így tízgólos (18:8) vezetéssel várhatta a második félidőt az együttes.

A szünetet követően eleinte még fej-fej mellett haladtak a csapatok, a magyarok egy időkérést követően viszont újítani tudtak és magyabiztosan nyertek.

A magyar csapat következő ellenfele Katar válogatottja lesz, a mérkőzést holnap 15.30-kor az M4 Sport élőben közvetíti.