2024. április 27., szombat
XIII. NŐI KÉZILABDA-EB

Szerbia csoportelsőként a középdöntőben

A szerb női kézilabda-válogatott Dánia felett aratott ötgólos (30:25) sikerének köszönhetően csoportelsőként jutott tovább a franciaországi Európa-bajnokság középdöntőjébe. A csoportkör 3. fordulójának mérkőzésén Katarina Krpež Sležak ezúttal is kiemelkedett a mezőnyből, 11 kísérletből 8 alkalommal talált be a dánok hálójába, akárcsak Andrea Lekić, akinek a jó meglátásai mellett végre a lövései is rendben voltak, nemhiába választották később a meccs emberének.

A szerbek egyébként minden tekintetben felülmúlták a dánokat, rendkívül jól kezdték a mérkőzést, a védelem gyakran erején felül teljesített, de támadásban is szépen feltalálták magukat Ljubomir Obradović lányai. Az első félidőben megszerzett négygólos vezetést a szünetet követően is tartani tudták a kékek, a dánok nem igazán tudtak közelebb férkőzni a folytatásban sem. Lekićéknek mintegy tíz perc játékra volt szükségük, hogy eldöntsék a találkozót, ekkor már 22:14 állt az eredményjelzőn, a dánok innen már nem tudtak felzárkózni, vagy szorosabbá tenni a találkozót.

Szinte tökéletesen játszottunk az elsőtől az utolsó percig, a védelem fantasztikus munkát végzett. Nem emlékszem, mikor játszottunk legutóbb ilyen mérkőzést: esélyt sem adtunk a dánoknak, végig domináltunk, maradéktalanul sikerült érvényesíteni az akaratunkat. Ha így folytatjuk, mindenkinek komolyan kell velünk számolnia!” – nyilatkozta a mérkőzés után Lekić.

A csoport másik mérkőzésén Svédország a vártnál nehezebben, de legyőzte Lengyelországot, így második helyen jutott tovább a csoportból. A harmadik helyen Dánia végzett, s mindhárom továbbjutó két pontot visz magával a következő fázisba.

A B csoport 3. fordulójában Oroszország kikapott Szlovéniától, Franciaország ugyan legyőzte Montenegrót, de a nyitányon elszenvedett vereség miatt Trefilovék jutottak tovább az első helyen. Oroszország 4, Franciaország 2, Montenegró pedig pont nélkül folytatja a további küzdelmeket.

A csoport: Svédország–Lengyelország 23:22, Dánia–Szerbia 25:30.