2024. április 27., szombat

A Zvezda megsemmisítette a törököket

Harminc ponttal, 87:57 (26:13, 18:13, 25:21, 18:10) arányban verte a Crvena zvezda csapata a török Galatasarayt az Eurokupa A csoportjának 5. fordulójában. Az előző körben sokkoló bresciai vereséget (69:61) jegyző szerbek nagy lendülettel mentek neki a vendégeknek, és már az első tíz perc után kérdést sem hagytak a győztes kiléte felől. A siker kulcsa a hagyományosan kiváló szerb védekezés volt, hiszen a Galata az első két negyedben egyaránt mindössze 13-13 pontig jutott, miközben a piros-fehérek támadószekciója – néhány pihenősebb percet leszámítva – rutinosan termelte a kosarakat.

Nagy örömmel nyilatkozott a Dušan Alimpijević helyére lépő Milan Tomić edző. „Minden egyes mérkőzésen ilyen hozzáállást várok a játékosaimtól. A teljes 40 perc során kezünkben tartottuk a meccset, harminc ponttal vertünk meg egy remek csapatot. De még egy ilyen siker után is van mit javítani a játékon” – értékelt a tréner.

A belgrádi meccs főhőse a 21 egységgel záró amerikai irányító-bedobó Joe Ragland lett, aki 21 pontja mellé 4 gólpasszt is beírt.

Az elmúlt öt szezont a legrangosabb Euroligában töltő Zvezda a fölényes győzelemmel vezeti csoportját, és jó eséllyel már most továbbjutónak tekinthető – a hatcsapatos csoportból az első négy jut a legjobb 16 közé.

Csoportrangadót nyert az Alba Fehérvár is, amely 85:77 (19:19, 16:18, 22:18, 28:22) arányban volt jobb a papíron legerősebb gárdánál, az olasz Varesénél. Az Alba három forduló után hibátlan mérleggel vezeti az Európa-kupa F csoportját.