2024. április 27., szombat
RÖPLABDA

Németország a hat közé vezet

Szerbia válogatottja magabiztosan győzte le Mexikó lányait a Japánban folyó női röplabda-vb második szakaszának 1. fordulójában, amivel megőrizte maximális mérlegét, és egy lépésre jutott a harmadik szakasztól, amelyben a legjobb hat csapat játszhat.

A sorsdöntő meccset ma hajnalban már le is játszották, az ellenfél pedig hajnali 6.25-kor Németország volt, amely tegnap nagy meglepetésre 0:2-ről fordítva felülmúlta Brazíliát. Ha tehát az éjjel Szerbia bármilyen arányban nyert, a Japán és Hollandia elleni hátramaradt meccsek eredményeitől függetlenül továbbjut.

E csoport, 1. forduló: Szerbia–Mexikó 3:0, Németország–Brazília 3:2, Hollandia–Puerto Rico 3:0, Japán–Dominikai K. 3:0. A sorrend: Szerbia 6:0, Hollandia 6:0, Japán 5:1, Brazília 4:2, Németország 4:2, Dominikai K. 3:3, Puerto Rico 2:4, Mexikó 1:5. F csoport 1. forduló: Oroszország–Törökország 3:0, USA–Bulgária 3:0, Olaszország–Azerbajdzsán 3:0, Kína–Thaiföld 3:0. A sorrend: Olaszország 6:0, USA 6:0, Oroszország 5:1, Kína 5:1, Törökország 3:3, Thaiföld 3:3, Azerbajdzsán 2:4, Bulgária 2:4.

Kikapott a címvédő

Nagy meglepetés történt a Szuperliga 2. fordulójában, hisz a belgrádi Partizan Újvidéken győzte le a címvédő Vojvodinát. Második meccsén is nyert a szabadkai Spartacus, és a C. zvezdával együtt vezeti a táblázatot.

Szabadka: Spartacus–Radnički (Kragujevac) 3:2 (19:25, 16:25, 25:23, 25:23, 15:12)

Sétaerdei sportcsarnok, 250 néző, vezette: Savić (Belgrád) és Popović (Karlóca).

Spartacus: Milović (libero), Arsenoski 2, Jungić 22, Veselinović 16, Peić (libero), Seizović 2, Simić 3, Medan, Kecman 12, Dulić 5, A. Krdžović, B. Krdžović, Tumbas 10, Ilić 1.
Radnički: Glavinić, Stefanović 4, Goić 7, Veljović, Pantović (libero), Stevanović 13, Vidović, Ilić 22, Matić, Pantelić (libero), Perović 17, Krstić 13.

Rendkívül izgalmas, a végletekig kiélezett mérkőzésen a Spartacus begyűjtötte második győzelmét is az idei idényben. Az első két játszmában a vendégeknek minden összejött, míg a szabadkaiak sok hibával játszottak, ekkor úgy nézett ki, hogy a találkozó sima kragujevaci győzelemmel ér véget. A hazaiak a harmadik szettben találtak magukra, és a hajrában kétpontos előnyt szerezve szépítettek az eredményen. A negyedik játszmában szinte hibátlanul játszott a Spartacus, védekezésben és támadásban egyaránt magas szintre emelte játékát Igor Žakić együttese. A hárompontos Spartacus-előnyt még behozták a vendégek (23:23), de a hazaiak Simić és Tumbas pontjaival kiegyenlítették a játszmák állását. A mindent eldöntő ötödik játszmát a kék-fehérek kezdték jobban, de a szett közepéig a kragujevaciak tartották a lépést a hazaiakkal. 7:7 után azonban csak a Spartacus vezetett, Jungić és Veselinović sorsdöntő pontokat szereztek, a győzelmet pedig Ilić sánca biztosította be a Kék Galambok számára.

Férfi Szuperliga, 2. forduló: Vojvodina–Partizan 0:3, Spartacus–Radnički (K) 3:2, Valjevo–Spartak (Lj) 3:0, Jedinstvo (P)–C. zvezda 2:3, Ml. radnik–Novi Pazar – elhalasztották. A sorrend: C. zvezda 5, Spartacus 5, Radnički (K) 4, Jedinstvo (P) 4, Valjevo 3, Partizan 3, Vojvodina 3, Ml. radnik 0, Novi Pazar 0, Spartak (Lj) 0.
Női Szuperliga, 2. forduló: Vizura–Dinamo 3:0, TENT–Spartacus 3:0, Partizan–Železničar 0:3, C. zvezda–Jedinstvo (P) – elhalasztották, Ub–Klek 3:0. A sorrend: Železničar 6, Ub 6, TENT 6, Vizura 5, Partizan 1, Spartacus 0, Dinamo 0, Klek 0, Jedinstvo (P) 0, C. zvezda 0.