A Vojvodina sikerével zárult a vajdasági rangadó

Nyerni tudott a TSC, a Becse és a Tisza is

SZUPERLIGA

A 10. forduló: Crvena zvezda–Mladost 2:1, Spartacus–Vojvodina 0:1, Proleter–Zemun 4:1. A Dinamo–Mačva, OFK Bačka–Rad, Radnički (N)–Partizan, Voždovac–Radnik és a Napredak–Čukarički találkozó lapzárta után ért véget.

16. Dinamo 9 1 0 8 2:17 3

A következő forduló (október 6-án): Čukarički–Dinamo, Vojvodina–Napredak, Radnik–Spartacus, Partizan–Voždovac, Mladost–Radnički (N), Zemun–Crvena zvezda, Rad–Proleter, Mačva–OFK Bačka.

I. LIGA

Zenta: TSC–Teleoptik 3:0 (0:0)

Városi stadion, 900 néző, vezette Ilić (Kragujevac). Góllövők: Szilágyi 67., Galiić a 81. és a 90. percben.

TSC: Filipović, Sitić, Branković, Tomanović, Galić, Poljević, Bastajić (Milićević), Babić, Sinkovits (Milisavljević), Plavšić, Arsenijević (Szilágyi).

Teloptik: Trnić, Vlalukin, Antonijević, L. Čermelj, Matović, F. Čermelj, Đolić, Dramane, Simović, Vujanić, Lakćević.

Az első félidőben többnyire egyenrangú felek küzdelmét láthatta a közönség, talán a topolyaiaknak volt több helyzetük, de gól nem született. A hazaiak közül Arsenijevićet korán le kellett cserélni sérülés miatt. A második félidő elején a vendégek kapusa a tizenhatoson kívül kézzel fogta meg a labdát, ezért piros lapot kapott. Ezt követően az emberelőnyt élvező topolyaiak kerültek fölénybe. A 67. percben Tomanović gurított Szilágyi elé, aki 12 méterről remek lövéssel vette be a vendégkaput. Ezután a vendégek próbáltak támadni, de a 81. percben egy szabadrúgást követően Galić 25 méterről remek lövéssel betalált. A TSC továbbra is fölényben játszott, és az utolsó percekben Galić másodszor is betalált a vendégkapuba.

Óbecse: Becse–Trayal 1:0 (1:0)

Városi stadion, 350 néző, vezette Jerinić Danilo (Sjenica). Góllövő: Rahić a 18. percben.

Becse 1918: Živkov, Radić, Stanojev, Cvetković, Kragović, Dabižljević, Rahić (Grujić), Lazić, Dražić (Cvijić), Erak (Erdeljan), Kovačević.

Trayal: Stojanović, Milosavljević (Đurović), Gašić, Savić, Punoševac, Liščević (Kruševac), Cvetković, Milisavljević, Milošević (Vesić), Andrejić, Jovanović.

Az óbecseiek megszerezték az első győzelmüket hazai pályán ebben a szezonban a kruševaci Trayal ellen, ezzel véget vetettek öt vereségből álló, nem túl dicsőséges sorozatuknak. Nyílt mérkőzést láthattunk, amelyen a tizennyolcadik percben Rahić egy szép kapáslövésből a tizenhatos környékéről szép gólt szerzett. Lehetett volna ez a győzelem nagyobb arányú is, de a Trayal kapusa, Stojanović tett róla, hogy ne születhessen több gól.

A 9. forduló: Budućnost–Inđija 0:1, Sinđelić–Bežanija 3:0, Zlatibor–Novi Pazar 2:0, OFK Žarkovo–Sloboda 2:0, TSC–Teleoptik 3:0, Becse–Trayal 1:0. A Metalac–Borac találkozó lapzárta után ért véget. A Javor–Radnički 1923 mérkőzést ma játsszák.

2

A következő forduló (október 6-án): Inđija–Trayal, Teleoptik–Becse, Sloboda–TSC, Borac–OFK Žarkovo, Radnički 1923–Metalac, Novi Pazar–Javor, Bežanija–Zlatibor, Budućnost–Sinđelić.

I. VAJDASÁGI LIGA

Szabadka: Bácska 1901–Bratstvo 1:3 (0:2)

Zombori úti pálya, 100 néző, vezette: Kedža (Újvidék). Góllövők: Manojlović a 71., illetve Šveljo a 3., Savanović a 37. és a 73. percben.

Bácska 1901: Gabrić, Kis, Masalušić, Orčić, Tumbas (Šormaz), Matijević, Krmar, Lazić, Manojlović, Bjelobrk (Vukelić), Medić (Kotaraš).

Bratstvo: Ićitović, Leđanac, Savanović, Nosković (Makar), Vuković, Bajčev, Nešković (Stamenković), Sremčević, Šveljo, Srbijanac, Stanković.

A bácsszentiváni csapat már a 3. percben megszerezte a vezetést, ekkor a Bácska egykori játékosa, Šveljo a kapus és a kapufa között lőtt a hálóba. A szabadkai csapat negyedóra játék után mezőnyfölényt harcolt ki, gólt azonban a vendégek lőttek, egy gyors ellentámadásból Savanović volt eredményes. Egy perccel a félidő lefújása előtt láthattuk a hazaiak legnagyobb helyzetét, de Masalušić csúsztatását bravúrral védte a Bratstvo kapusa. A 68. percben Šormaz került szembe Ićitovićtyal, de a kapus kiváló érzékkel hárított. Három perccel később csődöt mondott a vendégek lescsapdája, amit Manojlović használt ki, és szépített az eredményen. Mielőtt azonban a hazaiak túl nagy reményeket fűzhettek volna az egyenlítéshez, Masalušić eladta a labdát saját tizenhatosa előtt, Savanović pedig szép lövéssel megszerezte saját maga második, csapata harmadik gólját, ezzel eldöntötte a találkozót.

A 8. forduló: Cement–Hajduk 0:2, Bácska 1901–Bratstvo 1:3, Crvena zvezda–Radnički (M) 1:1, Dunav–Radnički (ÚP) 0:0, Omladinac–ČSK 1:0, Železničar–Srbobran 0:1, Kabel–Mladost 5:0. A Radnički (N)–Vršac és a Borac–Dinamo találkozót október 10-én játsszák le.

2

A következő forduló (október 6-án): Vršac–Cement, Srbobran–Radnički (N), Mladost–Železničar, ČSK–Kabel, Dinamo–Omladinac, Radnički (ÚP)–Borac, Radnički (M)–Dunav, Bratstvo–Crvena zvezda.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Adorján: Tisza–Crvenka 2:0 (0:0)

Adorjáni pálya, 100 néző, vezette Krneta (Palánka). Góllövők: Mandić a 61. és a 81. percben.

Tisza: Tasić, Lazić (Tači (Čabrilo)), Panić, Mandić, Šicar, Živković, Arežina, Đuranović, Csanádi (Vujaklija), Todorović, Šijačić.

Crvenka: Đurišić, Kovačević, Bulatović, Radmalović (Ivić), Dragović, Babić (Kulić), Subotin, Vujović, Fultuna, Manojlović, Šakić.

A Tisza-parti kis falu labdarúgásának 66 éves története során először látták vendégül a rangosabb ligát megjárt Crvenkát. Mivel a hazaiak szolidan kezdeték a bajnokságot, szurkolóik ezúttal is a győzelemben reménykedtek. Nem kellett csalódniuk, kedvenceik jó teljesítménnyel megszerezték ötödik bajnoki győzelmüket is. A két csapat első egymás elleni találkozóját a Tisza kezdte jobban. A találkozó kezdetén mezőnyfölényben játszottak, de inkább a két tizenhatos között folyt a játék, és gól nem született. A szünet után a hazaiak azonnal támadni kezdtek, és a kihagyott helyzetek után a 61. percben egy jobb oldali beadást Mandić a hálóba fejelt. A hazaiak sorozatban gyártották a helyzeteket, de azok rendre kimaradtak. Végül a 81. percben egy jobb oldali beívelést Mandić újból a hálóba fejelt. A mérkőzés hajrájában újabb gól már nem született.

Verbász: Vrbas–Bajsa 0:2 (0:0)

Verbászi pálya, 100 néző, vezette: Vračar (Zombor). Góllövők: Krivokapić a 71. és Boros a 90+3. percben.

Vrbas: Drinčić, Roganović, Šmit, Tešanović, Vujošević (Pavičević), Krajinović, Marojević, Bogavac (Krnjajić), Jakić, Kojičić, Vasiljević.

Bajsa: Damjanović, Boros, Tresiglavić, Latyák (Kocsis), Horváth, Marjanović, Zsemberi, Majkić, Krivokapić, Szakács (Pedić), Mihalecz (Tóth).

A színvonalas mérkőzésen egészen a 70. percig kiegyenlített küzdelem zajlott. Mindkét oldalon voltak helyzetek, gól azonban nem esett. Ekkor a bajsaiak fokozták a nyomást, egy elfutást követően Krivokapić gurított a hálóba a tehetetlen kapuvédő mellett. A vendégcsapat második gólját a hosszabbítás utolsó percében Boros szerezte, amikor egy kipattanót 12 méterről jó érzékkel bombázott a felső sarokba. A sportszerű légkörben zajló találkozón a Bajsa megérdemelten szerezte meg a három pontot.

A 7. forduló: Radnički 1912–Mladost (T) 2:0, Vrbas–Bajsa 0:2, Mladost (P)–Bácska 1:1, Polet–Tavankut 2:0, Budućnost–Sloga 0:0, Tisza–Crcvenka 2:0, Mladost (A)–Tekstilac 1:0, BSK–Radnički (Z) 0:0.

0

A következő forduló (október 6-án és 7-én): Mladost (T)–Radnički (Z), Tekstilac–BSK, Crvenka–Mladost (A), Sloga–Tisza, Tavankut–Budućnost, Bácska–Polet, Bajsa–Mladost (P), Radnički 1912–Vrbas.

VAJDASÁGI LIGA – KELET

A 7. forduló: Radnički (K)–Krajina 5:1, Sloboda–Mladost 2:0, Vojvodina–Kikinda 3:1, Jedinstvo (BK)–Budućnost 5:0, Radnički (S)–Begej 1:0, ŽAK–Jedinstvo (TB) 1:1, Proleter–Kozara 0:1, BAK–Sloga 2:1.

0

A következő forduló (október 6-án és 7-én): Krajina–Sloga, Kozara–BAK, Jedinstvo (TB)–Proleter, Begej–ŽAK, Budućnost–Radnički (S), Kikinda–Jedinstvo (BK), Mladost–Vojvodina, Radnićki (K)–Sloboda.

VAJDASÁGI LIGA – DÉL

A 7. forduló: Laćarak–Sloga (E) 0:4, Hajduk (D)–Podunavac 1:0, Sloga (T)–Podrinje 1:2, Hajduk (B)–Borac (S) 2:0, Radnički (Š)–Jugović 0:0, Sremac–Hajduk (Č) 2:0, 1. Maj–Tatra 2:1, A Jedinstvo szabad volt.

0

A következő forduló (október 6-án): Tatra–Jedinstvo, Hajduk (Č)–1. Maj Ruma, Jugović–Sremac, Borac (S)–Radnički (Š), Podrinje–Hajduk (B), Podunavac–Sloga (T), Laćarak–Hajduk (D). A Sloga (E) szabad.

SZABADKAI LIGA

Törökkanizsa: Obilić–Zenta 1:1 (0:0)

Obilić-stadion, 80 néző, vezette: V. Nikolić (Szikics). Góllövők: Đurić a 86., illetve Dimić a 64. percben.

Obilić: Zarić, Živkov (Kašić), Lazić, Barjaktarović, Ostrogonac, Radulović, Dabevski, Đurić, Stipančević, Sarapa (Keča), Vuković (Romić).

Zenta: Tomašev, Al Saidi (Božović), Ruža, Hrustanović, Zeković, Đuza, Dražić, Győri, Drapšin (Piri), Matić, Dimić.

A régi riválisok találkozójának első félideje kevés helyzetet hozott. Sarapa 42. percben megeresztett lövése érdemel külön említést, de a zentaiak kapusa biztos kézzel hárította. A második félidő elején Romić buktatása miatt megérdemelt büntetőhöz jutottak a hazaiak, ám a kiváló gólszerzési lehetőséget Sarapa kihagyta. Ezt követően erőre kaptak a vendégek, veszélyesebb támadásokat vezettek. Erőfeszítéseiket siker koronázta, hiszen a 64. percben Dimić vezetést szerzett a Zentának. A törökkanizsaiak ezután nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, és nem hiába, hiszen a 86. percben Đurić közelről a vendégkapuba lőtt. Az utolsó percekben Radulović akár meg is nyerhette volna az Obilićnek a találkozót, de lövése, ha kevéssel is, de elkerülte a zentaiak hálóját, így a felek megosztoztak a pontokon.

Hajdújárás: Vinogradar–Sloga 0:0

Hajdújárási sportközpont, 100 néző, vezette: Bedić (Györgyén).

Vinogradar: Žužo, Kujundžić (Budimir), Paunović (Mirkonj), Kolundžić, Ušumović, Nágel, Kaurin, Ćuk, Popović, Abadžić (Stojanović), Davidović.

Sloga: Stijović, Mi. Mijić (Budovalčev), Martinović, Zivlak, Ilić, Banov, Đukić, Bauk (Tornjanski), Ma. Mijić, Terzin, Savić (Bulatović).

A szervezetten, a találkozó nagy részében tíz emberrel védekező vendégek elvitték az egyik pontot Hajdújárásról. Az első félidőben a hazaiak főleg távoli lövésekkel kísérleteztek, egészen a 44. percig, ekkor Abadžić került helyzetbe, de közeli, hosszú sarokba tartó lövését védte Stijović. A folytatásban a bánátiak részéről előbb Savić, majd Đukić előtt kínálkozott gólszerzési alkalom, de előbbi lövését Žužo szögletre tolta, utóbbi lövése pedig elkerülte a hazai kaput. Az erőteljesen támadó, nagy fölényben játszó Vinogradar játékosai közül a csereként beállt Stojanović két alkalommal is közel állt a gólhoz, de a 68. percben a léc alá tartó fejesét Stijović szögletre tolta, öt perccel később pedig fejese, a kapust megelőzve, fölé szállt. Két perccel a lefújás előtt Stojanović jól indította Davidovićot, a tizenhatosba betört játékossal szemben azonban a védők becsúszással szereltek. A 90. percben Kolundžić csúsztatott közelről, de a vendégkapus védeni tudott.

A 7. forduló: Jadran–Iskra 0:0, Radnički–Napredak 2:1, Proleter (RS)–Sutjeska 1:0, Obilić–Zenta 1:1, Preporod–Proleter (Nj) 1:1, Vinogradar–Sloga 0:0, Đurđin–Vojvodina 0:3, Njegoš–Panonija 5:2.