2024. április 27., szombat

Topolyai győzelem a vajdasági rangadón

A TSC izgalmas mérkőzésen győzte le a Becsét – A Tisza végül behajtotta a pontokat – Nagyarányú hajdújárási siker

SZUPERLIGA

A 8. forduló: Dinamo–Rad 0:1, Mačva–Zemun 0:2, OFK Bačka–Mladost 0:2. Proleter–Partizan 0:1, Crvena zvezda–Radnik 6:0, Radnički (N)–Vojvodina 1:0, Spartacus–Napredak 0:1. A Voždovac–Čukarički találkozó lapzárta után ért véget.

3

A következő forduló (szeptember 22-én és 23-án): Napredak–Dinamo, Čukarički–Spartacus, Vojvodina–Voždovac. Radnik–Radnički (N), Partizan–Crvena zvezda, Mladost–Proleter, Zemun–OFK Bačka, Rad–Mačva.

I. LIGA

Zenta: TSC–Becse 2:1 (1:0)

Városi stadion, 900 néző, vezette: Radaković (Újvidék). Góllövők: Arsenijević a 15., Szilágyi a 77., illetve Tomčić a 68. percben.

TSC: Filipović, Svitić, Ponjević, Babić, Branković, Tomanović, Sinkovits (Szilágyi), Čordašić, Bastajić (Milisavljević), Galić (Damnjanović), Arsenijević.

Becse: Radović, Radić, Tomčić, Stanojev, Cvetković, Dražić (Erdeljan), Kovačević, Lazić, Cvijić (Vasin), Mandić, Rahić (Grujić).
A TSC az első szerb liga 7. fordulójában a hazai pályának számító zentai stadionban 1:0-s félidőt követően 2:1 arányban győzte le a Becse csapatát. A topolyaiak közül az első félidő 15. percében Arsenijević volt eredményes, ekkor egy szögletből beívelt labdát három méterről fejelte a hálóba. Kezdettől harcias, mozgalmas és izgalmas mérkőzést játszott a két csapat. A vendégek a második félidőben rákapcsoltak, és sikerült is egyenlíteniük, de nem sokkal később Szilágyi vezetést szerzett a topolyaiaknak, egy szép lefordulást követően 20 méterről bombázott a jobb felső sarokba. Az óbecseiek a mérkőzés végéig próbálkoztak, egy ízben a kapufát is eltalálták, de egyenlíteni nem tudtak.

A 7. forduló: Bežanija–Inđija 0:1, Budućnost–Novi Pazar 3:0, Sinđelić–Radnički 1923 2:0, Zlatibor–Borac 2:0, Javor–Sloboda 2:0, OFK Žarkovo–Trajal 0:1, TSC–Becse 2:1. A Metalac–Teleoptik mérkőzést ma játsszák.

2

A következő forduló (szeptember 22-én): Inđija–Becse, Trajal–TSC, Teleoptik–OFK Žarkovo, Sloboda–Metalac, Borac–Javor, Radnički 1923–Zlatibor, Novi Pazar–Sinđelić, Bežanija–Budućnost.

I. VAJDASÁGI LIGA

Az 5. forduló: Železničar–Cement 0:0, Radnički (N)–Kabel 0:0, Vršac–Omladinac 0:1, Srbobran–Borac 2:1, Mladost–Dunav 3:2, ČSK–Crvena zvezda 0:1, Dinamo–Bácska 1901 2:1, Radnički (ÚP)–Hajduk 0:2, Radnički (M)–Bratstvo 1:1.

1

A következő forduló (szeptember 19-én): Cement–Bratstvo, Hajduk–Radnički (M), Bácska 1901–Radnički (ÚP), Crvena zevezda–Dinamo, Dunav–ČSK, Borac–Mladost, Omladinac–Srbobran, Kabel–Vršac, Železničar–Radnički (N).

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Adorján: Tisza–Radnički (Z) 3:1 (0:1)

Adorjáni pálya, 80 néző, vezette Tešanović (Szenttamás). Góllövők: Todorović a 85. és a 87., Šicar a 90., illetve Tevanović a 45. percben.

Tisza: Tašić, Apró (Todorović), Mandić, Šicar, Živković, Arežina, Borsos (Tači), Čabrilo, Đuranović, Csanádi (Lazić), Šijačić.

Radnički (Z): Jeličić, Dulić, Rnjak, Vukadinović, Josić, Erdei, Martinović (Čujak), Vuković, Veselinović (Mažijanović), Tevanović, Sapozničenko.

Mindkét csapat jól kezdte a bajnoki idényt. A hazai szurkolók jó mérkőzésre és hazai győzelemre számítottak. Nem is kellett csalódniuk, mert ha nehezen is, de kedvenceik legyőzték a zombori Radničkit. Az első félidőben a vendégek játszottak jobban, a szünet előtt egy 30 méteres távoli lövéssel megszerezték a vezetést. A folytatásban a hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak, fölényben játszottak, de gólt sokáig nem lőttek A 66. percben a vendégek játékosa, Rnjak megrúgta Živkovićot, amiért a játékvezető kiállította. A megfogyatkozott vendégcsapat beállt védekezni. A hazaiak mindent megtettek az egyenlítésért, ez sikerült is nekik a 85. percben egy jogosan megítélt büntetőből. A találkozó utolsó perceiben még kétszer bevették a vendégek kapuját, ezzel megfordították a mérkőzést.

Bajsa: Bajsa–Mladost (T) 2:0 (1:0)

Bajsai pálya, 200 néző, vezette: Krušić (Magyarkanizsa). Góllövők: Majoros a 31. és Szakács a 90+1. percben.

Bajsa: Damjanović, Marjanović, Tresiglavić, Boros, Horváth (Peđić), Majoros, Zsemberi, Kocsis (Szakács), Majkić, Krivokapić, Mihalecz (Đukić).

Mladost (T): Ađanski, Stefanov, Savin (Mudrinski), Adamović, Jelić, Berić, Komlenić (Latinović), Gašić Šijačić), Jović, Srđanov, Lovrić.

A bajsai csapat dominált a jó tempójú és sportszerű találkozón. Majoros remek távoli lövéssel vette be először a jó képességű vendégek kapuját. Később is voltak még helyzetek, de úgy tűnt, ez lesz a végeredmény is, mígnem a hosszabbítás első percében a csereként beálló Szakács is betalált egy szép kombináció záróakkordjaként.

Az 5. forduló: Bajsa–Mladost (T) 2:0, Radnički 1912–Bácska 3:1, Vrbas–Tavankut 3:1, Mladost (P)–Sloga 0:1, Polet–Crvenka 3:2, Budućnost–Tekstilac 0:0, Tisza–Radnički (Z) 3:1, Mladost (A)–BSK 4:3.

0

A következő forduló (szeptember 22-én és 23-án): Mladost (T)–BSK, Radnički (Z)–Mladost (A), Tekstilac–Tisza, Crvenka–Budućnost, Sloga–Polet, Tavankut–Mladost (P), Bácska–Vrbas, Bajsa–Radnički 1912.

VAJDASÁGI LIGA – KELET

Az 4. forduló: Mladost–Krajina 2:3, Radnički (K)–Kikinda 1:1, Sloboda–Budućnost 0:0, Vojvodina–Begej 0:0, Jedinstvo (BK)–Jedinstvo (TB) 1:0, Radnički (S)–Kozara 1:0, ŽAK–Sloga 0:0, Proleter–BAK 0:2.

0

A következő forduló (szeptember 22-én és 23-án): Krajina–BAK, Sloga–Proleter, Kozara–ŽAK, Jedinstvo (TB)–Radnički (S), Begej–Jedinstvo (BK), Budućnost–Vojvodina, Kikinda–Sloboda, Mladost–Radnički (K).

VAJDASÁGI LIGA – DÉL

Az 5. forduló: Podunavac–Sloga (E) 1:3, Laćarak–Podrinje 1:1, Hajduk (D)–Borac (S) 2:3, Sloga (T)–Jugović 0:1, Hajduk (B)–Hajduk (Ć) 1:0, Radnički (Š)–Tatra 0:4, 1. Maj Ruma–Jedinstvo 1:0. A Sremac szabad volt

0

A következő forduló (szeptember 22-én és 23-án): Sloga (E)–Jedinstvo, Tatra–Sremac, Hajduk (Č)–Radnički (Š), Jugović–Hajduk (B), Borac (S)–Sloga (T), Podrinje–Hajduk (D). Podunavac–Laćarak. A 1. Maj szabad.

SZABADKAI LIGA

Hajdújárás: Vinogradar–Pannónia 6:0 (4:0)

Hajdújárási sportközpont, 100 néző, vezette: Nešić (Szabadka). Gólszerzők: Ušumović a 13., Popović a 22., Davidović (büntetőből) a 26., Stojanović a 43., Kaurin a 63., Zavišić a 72. percben.

Vinogradar: Žužo, Budimir, Ćuk, Kolundžić, Ušumović (Karajčić), Kaurin, Stojanović, Nágel (Gavrić), Abadžić (Zavišić), Davidović, Popović.

Panonija: Zelić (Veres), Vislavski, Paprić, Stojanović, Đurić, Savić, Kandić, Halász (Pindović), Vlahović, Cvetićanin, Tokodi (Rac Petin).

A Vinogradar félgőzzel játszva is hat góllal terhelte meg a sereghajtó és egyedüli csapatként pont nélkül álló Panonija hálóját. A gólgyártást Ušumović kezdte a 13. percben, miután egy jobb oldali beadás után fejjel talált be Zelić kapujába. A 21. percben Stojanović tette próbára Žužót, a hazai kapus azonban a helyén volt. Egy perc múlva 18 méterről szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak, a labdához Popović állt oda, és lövése a hosszú sarokban kötött ki. Újabb négy perc elteltével már harmadik találatukat szerezték a zöldek: Popovićot buktatták a vendégek tizenhatosán belül, a jogosan megítélt büntetőt pedig Davidović váltotta gólra. A 35. percben egy gólt érdemlő hazai támadást láthatott a közönség, Kaurin–Davidović–Stojanović volt a labda útja, utóbbi lövése azonban a felső kapufán csattant. A félidő vége előtt két perccel Stojanović magasabbra ugrott Zeićnél, elfejelte a kijövő kapus mellett a labdát, és nehéz szögből a hálóba gurított, megszerezve csapata negyedik gólját. A félidőben a vendégek kapust cseréltek, de a bejövő Veres sem úszta meg kapott gól nélkül, előbb Kaurin, majd Zavišić vette be a néhány kiváló védést is bemutató hálóőr kapuját.

Az 5. forduló: Jadran–Napredak 1:2, Iskra–Sutjeska 1:4, Radnički–Zenta 2:0, Proleter (RS)–Proleter (Nj) 5:2, Obilić–Sloga 1:3, Preporod–Vojvodina 0:0, Vinogradar–Pannónia 6:0, Đurđin–Njegoš 0:0.