2024. április 27., szombat
MOTOGP – CSEH NAGYDÍJ

Dovizioso magabiztos győzelme

Felfrissülés a „nem Márquez-győzelem”: Andrea Dovizioso a cseh pódium csúcsán (Fotó: Beta/AP)

Az élről induló Andrea Dovizioso nyerte meg az idei Cseh Nagydíjat. Helyzetét csak honfitársa, Valentino Rossi tudta megnehezíteni, aki két ízben is megelőzte. Dovizioso azonban mindkétszer vissza tudta előzni Rossit, őt ráadásul a későbbiekben Marc Márquez és Jorge Lorenzo is lehagyta. Stefan Bradl, Bradley Smith és Maverick Vinales már az első körben ütköztek, így a futam feladására kényszerültek. Végül Doviziosót intették le elsőként, második helyen nagy csatában Lorenzo ért célba, a dobogó harmadik fokára pedig Márquez állhatott fel.

A Moto2 kategóriájában a portugál Miguel Oliveira és az olasz Luca Marini vívott végig kiélezett csatát a futamgyőzelemért. A párharcból Oliveira jött ki győztesen, és hét századmásodperccel megelőzte ellenfelét. A portugál győzelmével az összetett pontversenyben is az élre állt, jelenleg két egységgel előzi meg a Csehországban harmadik helyen végzett Francesco Bagnaiát.

Moto3-ban Jakub Kornfeil nem tudott élni a nagy lehetőséggel, a hazai pályán pole-pozícióból induló versenyző csak harmadik lett Fabio Di Giannantonio és Aron Canet mögött. Sajnos a versenyhez egy baleset is kapcsolódik: Pol Espargaró bemelegítés közben hatalmasat bukott az egyik kanyarban, és kulcscsonttréssel kellett kórházba szállítani.

Eredmények, Cseh Nagydíj, Moto3: 1. Fabio Di Giannantonio (olasz, Honda) 39:09.124, 2. Aron Canet (spanyol, Honda) 0.112 másodperc hátrány, 3. Jakub Kornfeil (cseh, KTM) 0.339 m.h. stb. Moto2: 1. Miguel Oliveira (portugál, KTM) 39:22.324, 2. Luca Marini (olasz, Kalex) 0.070 másodperc hátrány, 3. Francesco Bagnaia (olasz, Kalex) 0.525 m.h stb. MotoGP: 1. Andrea Dovizioso (olasz, Ducati) 41:07.728, 2. Jorge Lorenzo (spanyol, Ducati) 0.178 másodperc hátrány, 3. Mark Márquez (spanyol, Honda) 0.368 m. h. stb.

Összetett állása: Moto 3: 1. Marco Bezzechi 133, 2. Jorge Martin 130, 3. Fabio Di Giannantonio 116 pont stb. Moto2: 1. Oliveira 166, 2. Bagnaia 164, 3. Alex Márquez 113 pont stb. MotoGP: 1. Marc Márquez 181, 2. Rossi 132, 3. Dovizioso 113 pont stb.

A következő, Osztrák Nagydíjat augusztus 12-én rendezik meg.