2024. április 27., szombat
ÚSZÁS – ORSZÁGOS BAJNOKSÁG

Szebi három aranyérme

Szabó Szebasztián kétszer is megjavította legjobbját, de ez csak a 9. helyre volt elegendő (Fotó: Beta/AP)

Szabó Szebasztián (Fotó: Beta/AP)

A hétvégén Kragujevacon rendezték meg a junior és felnőtt úszók országos bajnokságát, amelyen összesen 48 kategóriában versenyeztek a résztvevők. A háromnapos versenyen Szerbia 38 klubja képviseltette magát. A délelőtti órákban az úszók előfutamokban versengtek, 17 óra 30 perctől pedig a döntőkre is sor került. Nem meglepő módon a belgrádi alakulatok szerepeltek legjobban, de az újvidéki Vojvodina is szép számmal gyűjtötte a pontokat. A vajdasági versenyzők közül szombaton Szilágyi Csaba 50 méter mellen 27:32 másodperces idővel csente el az aranyérmet klubtársai, Lakatos Krisztián és Dragičević Stefan elől, majd egy nappal később ugyanebben a kategóriában 100 méteres távon is győzedelmeskedett, méghozzá egy percen belüli idővel. 200 m mellen Lakatosnak már sikerült a dobogó legfelső fokára állnia, a zentai Dér Denisz pedig ezüstérmet szerzett, aki ugyanezt a bravúrját 400 m vegyesen is megismételte. A tavalyi rövid pályás úszó-Európa-bajnokságon bronzérmes Szabó Szebasztián hatalmas csatában, új egyéni rekorddal (22,62) holtversenyben ért be elsőként a célba 50 méteres gyorsúszásban, a csúcson a szabadkai Spartacus versenyzőjével, Barna Andrejjel osztoztak. Vasárnap Szabó már biztosra ment, hiszen az 50 méteres pillangóúszás döntőjében 23:75 másodperces időeredménnyel magabiztosan nyert, majd nem egész egy órával később 50 m háton is letarolta a mezőnyt (26,40).