ÚSZÁS

A Kanizsa sikeres rajtja

A Szerbiai Hosszútávúszó-szövetség szervezésében az év első versenyét Nagybecskereken tartották meg, amelyen 65 úszó vett részt. Az időjárási körülmények nem kedveztek az úszóknak, a nyílt vízen óriási hullámokkal kellett megküzdeniük. A korcsoportos verseny 100, 1500 és 3000 méteren zajlott. A férfiak mezőnyében az abszolút győzelmet Borislav Fermanović (Spartacus, Szabadka) szerezte meg 43:28:50 perces idővel, a második helyen Filip Zavišić (Spartacus) végzett 46:08:35 perces idővel, harmadik lett Pesti Erik (Swim Star, Óbecse) 46:31:83 perccel. A nőknél az abszolút győztes Jovana Ječanski (Swim Star) lett 43:28:73 perces eredménnyel, a második helyet Csajkás Petra (Spartacus) szerezte meg 46:26:76 perccel, a harmadik helyen Hasznosi Tóth Karolina (Maraton, Topolya) végzett 54:28:90 perccel. A Kanizsa Úszóklub 19 versenyzővel vett részt ezen a versenyen, akik 17 érmet szereztek.

A legfiatalabb versenyzők, a katicabogarak versenyén a 100 méteres távon első helyet nyert Gál Dorka, Nedeljkov Jovana, Harmath Ádám és Árok Roland.

Az 1500 méteres távonelső helyen végzett György Dávid, Balgó Balázs, Fejős Anna, Bús Anna és Bicskei Noémi, második helyezett lett Rózsa Barbara és Rövid József. A távot a 8 éves Muhi Viktor félig teljesítette, amiért a szervezők aranyéremmel jutalmazták.

A 3000 méteres távonelsőlett Harmath Csongor, Balgó Evelin és Mészáros Etelka, második helyen végzett Muhi Ádám és Balog Kornél, harmadik helyezést ért el Fábián Tamás. A távot sikeresen teljesítette Kordovan Zoltán is, aki negyedik helyen ért célba a korcsoportjában.

Pannónián rendezték meg az év második versenyét, amelyen 51 úszó vett részt. A korcsoportos verseny 100 és 3000 méteres távon zajlott. A férfiak mezőnyében az abszolút győzelmet Borislav Fermanović (Spartacus) szerezte meg 39:18:53, a második helyen Vladimir Petraš (Proleter, Nagybecskerek) végzett 40:02:74 perces idővel, harmadik lett Filip Zavišić (Spartacus) 45:08:04 perccel. A nőknél az abszolút győztes Jovana Ječanski (Swim Star) lett 42:11:64 perces eredménnyel, a második helyet Csajkás Petra (Spartacus) szerezte meg 47:24:06 perces idővel, a harmadik helyen Sonja Bogišić (Feniks, Zombor) végzett 50:21:46 perccel.

A magyarkanizsai úszóklub 15 versenyzője úszott ezen a versenyen, akik 9 érmet nyertek. A legfiatalabb versenyzők, a katicabogarak versenyén az 100 méteres távon első helyezést ért el Muhi Viktor és Mészáros Ábel. A 3000 méteres távon első helyet szerzett Mészáros Etelka, második lett Harmath Csongor és Balog Kornél, harmadik helyen végzett Fábián Tamás, Muhi Ádám, Mészáros Tamara és Rózsa Barbara. A távot sikeresen teljesítette György Dávid, Balgó Evelin, Balgó Balázs, Magosi Réka, Demus Dorina és Bicskei Noémi.