2024. április 27., szombat
MEDITERRÁN JÁTÉKOK – TARRAGONA

Szerb sikerek az első napokban

Június 22-e és július 1-je között rendezik meg a spanyolországi Tarragona városában a XVIII. Mediterrán Játékokat. A szerb küldöttség 140 versenyzőt számlál, akik 27 sportágban képviselik az országot. Az egyéni versenyeken 95 sportoló méri össze erejét a térségbeli riválisokkal, ezenfelül a férfi és a női kézilabda-válogatott 16-16 tagja, és férfi vízilabda-válogatott 13 játékosa egészíti ki a csapatot. A létszám megegyezik a mersini 2013-as játékokra kiutazott kerettel, ekkor a sportolóink összesen 32 érmet szereztek.

Sok versenyzőnk van, annak ellenére, hogy a kvalifikáció szintje igen magas volt. Nem turistakirándulásra indultunk, az a célunk, hogy a sportolóink minél több érmet szerezzenek. Ez egy nagyon jó ellenőrzési lehetőség, amely a versenyzőknek segít abban, hogy kiértékeljék, hol tartanak a 2020-as tokiói olimpiára való felkészülésben – mondta a küldöttség vezetője, Damir Štajner.

Remekül kezdődtek a játékok a szerb küldöttség számára. Az első aranyérmet karatéban Jelena Milivojčević szerezte az 50 kg-os súlycsoportban. A sportág férfi képviselői közül elsőként a 84 kg-os súlycsoportban szereplő Slobodan Bitević állhatott fel a dobogóra, hiszen a harmadik helyen zárta a küzdelmet. A céllövők igencsak kitettek magukért. A férfiak légpisztoly számában Damir Mikec aranyérmes lett. A nőknél ugyanebben a számban Zorana Arunović mindössze 0,3 kör hátránnyal szorult a második helyre. Légpuskában Andrea Arsović és Milutin Stefanović is a legfényesebb érmet akaszthatta a nyakába. Jól szerepelnek a kajakosok. Milica Starović a nők 500 méteres futamát nyerte meg. A férfiaknál Marko Dragosvaljević 200 méteren ezüstérmes lett, míg a Holpert Ervin, Vladimir Torubarov páros 500 méteren harmadikként haladt át a célvonalon.

Az úszók is megkezdték az éremgyűjtést. Szilágyi Csaba 100 méter mellen ezüstérmes lett, akárcsak a Velimir Stjepanović, Aleksa Bobar, Andrej Barna és Uroš Nikolić összetételű 4×200 méteres férfi gyorsváltó.

A szerb küldöttség tagjai

Atlétika: Elzan Bibić, Ivana Španović, Amela Terzić, Milica Gardašević, Zorana Barjaktarović.

Úszás: Velimir Stjepanović, Ivan Lenđer, Andrej Barna, Uroš Nikolić, Szilágyi Csaba, Aleksa Bobar, Anja Cervar.

Céllövészet: Milutin Stefanović, Lazar Kovačević, Damir Mikec, Dimitrije Grgič, Andrea Arsović, Milica Babić, Zorana Arunović, Bobana Momčilović Veličković.

Kerékpár: Veljko Stojnić, Dušan Kalaba, Dušan Rajović, Jelena Erić.

Kajak-kenu: Marko Dragosavljević, Vladimir Torubarov, Holpert Ervin, Stefan Vekić, Milica Starović.

Evezés: Marko Marjanović, Aleksandar Beđik, Igor Đerić.

Taekwondo: Miloš Gladović, Damir Fejzić, Draško Jovanov, Nikola Vučković, Vanja Stanković, Aleksandra Radimilović.

Birkózás (görög-római stílus): Frísz Krisztián, Davor Štefanek, Vladimir Stankić, Mihail Kajala.

Birkózás (szabad stílus): Stevan Andrija Mičić.

Asztalitenisz: Makszuti Anetta, Tijana Jokić, Izabela Lupulesku.

Cselgáncs: Nemanja Majdov, Žarko Ćulum, Milica Nikolić, Marica Perišić, Jovana Obradović.