2024. április 27., szombat
XXX. NŐI RÖPLABDA-EB

Szerbia a negyeddöntőben

Az azeri és grúz közös rendezésű női röplabda-Eb D csoportjában két forduló után csaknem minden eldőlt: Szerbia első, így egyenes ágon negyeddöntős, Belgium kiesett, ezért a tegnapi szerb–belga meccsnek már nem volt tétje, Hollandia és Csehország pedig az este egymás között döntötte el, hogy a nyolcaddöntőbe ki jut a második, és ki a harmadik helyről.

A D csoport rangadóján színvonalas játékot láthatott a közönség. Az első játszmában végig a hollandok vezettek, és 21:17-es előnyükkel értek a zárószakaszba. Szerbia felzárkózott, Hollandia négy szettlabdát hagyott ki, végül 27:27 után Stefana Veljković sánca és Jovana Stevanović védhetetlen nyitása döntött. A második játszmában a szerb válogatott nagy fölényben volt, a harmadikban pedig újra egyenrangú harc folyt. 18:18 után Szerbia kétpontos előnyre tett szert, és végig meg is őrizte. A meccs legjobbja a 27 pontot nyert balkezes Tijana Bošković volt. Tegnap a belgák ellen a tartalékok is játszottak, és Szerbia csak nehezen nyert.

Három szabadnap után Szerbia csütörtökön a negyeddöntőben a B csoport 2. és a D csoport 3. helyezettje mérkőzésének továbbjutójával játszik az elődöntőért. A leendő ellenfél feltehetően a Fehéroroszország–Csehország találkozó győztese lesz.

Magyarország válogatottja jól küzdött, de az erős A csoportban nem volt esélye sem Azerbajdzsán, sem pedig Lengyelország ellen, és nehezen hihető, hogy a zárómeccsen csodát tudott tenni Németországgal szemben, ahol még a 3:0-s győzelem sem szavatolta a továbbjutást.

Eredmények, A csoport, 1. forduló: Azerbajdzsán–Magyarország 3:0 (25:23, 25:14, 25:16), Lengyelország–Németország 3:2, 2. forduló: Lengyelország–Magyarország 3:1 (25:22, 19:25, 25:17, 25:18). B csoport, 1. forduló: Fehéroroszország–Horvátország 3:2, 2. forduló: Olaszország–Fehéroroszország 3:1 Horvátország–Grúzia 3:1, 3. forduló: Fehéroroszország–Grúzia 3:0. C csoport, 1. forduló: Bulgária–Törökország 3:2, 2. forduló: Oroszország–Törökország 3:1, Bulgária–Ukrajna 3:2. D csoport, 1. forduló: Hollandia–Belgium 3:1, 2. forduló: Szerbia–Hollandia 3:0 (29:27, 25:17, 25:23), Csehország–Belgium 3:1, 3. forduló: Szerbia–Belgium 3:1 (24:26, 25:20, 25:22, 25:21).