ASZTALITENISZ

Magyarország ötödik

Szerbia női válogatottja a 21., a férficsapata a 29. helyen zárta a kontinensbajnokságot

Kiválóan helytállt és végül ötödik lett a magyar női válogatott a Luxemburgban megrendezett csapat-Európa-bajnokságon: Bátorfi Zoltán együttese a negyeddöntőben az oroszoktól elszenvedett vereség után a két kínaival felálló portugálokat, majd az osztrákokat is legyőzte, így az előkelő ötödik helyen végzett.

A szerbiai női válogatott (Izabela Lupulescu, Andrea Todorović, Dragana Vignjević, Anelia Lupulescu) a II. divízióban lejátszott helyosztókon Anglia és Törökország ellen is nyert, így végül a 21. helyen végzett. Optimizmusra ad okot Izabela Lupulescu szereplése, aki a törökök és az angolok ellen is két-két győzelmet jegyzett.

A legjobbjait (Aleksandar Karakašević, Marko Jevtović, Pető Zsolt) nélkülöző szerb férfiválogatott (Ivor Katić, Marko Petkov, Marko Popović, Ilija Majstorović) a II. divízióban való bennmaradásért harcolt, s ezt meg is valósította, miután a 29–32. helyért lejátszott találkozón előbb Észtországot, majd Bulgáriát is legyőzte. A férfiaknak az egész tornán ez volt az összes győzelmük, a többi mérkőzésen vereséget szenvedtek. A szintén II. divízióban szereplő, alaposan felfiatalított magyar férfiegyüttes két vereséggel a 20. helyen zárta a kontinensviadalt.

Eredmények, nők, I. divízió, elődöntő: Németország–Hollandia 3:2 (Shan–Li Jie 1:3, Han–Eerland 3:0, Mittelham–Vermaas 2:3, Han–Li Jie 3:2, Shan–Eerland 3:1), Oroszország–Románia 0:3 (Noszkova–Samara 2:3, Mihajlova–Monteiro Dodean 0:3, Vorobeva–Szőcs 1:3). Döntő: Németország–Románia 2:3 (Han–Samara 2:3, Shan–Monteiro Dodean 3:2, Mittelham–Szőcs 1:3, Shan–Samara 3:1, Han–Monteiro Dodean 1:3).

Az 5–8. helyért: Magyarország–Portugália 3:1 (Madarász–Shao 2:3, Póta–Yu Fu 3:2, Pergel–Oliveira 3:1, Póta–Shao 3:0). Az 5. helyért: Magyarország–Ausztria 3:2 (Nagyváradi–Mischek 1:3, Ambrus–A. Solja 3:0, Madarász–Polcanova 2:3, Nagyváradi–A. Solja 3:1, Ambrus–Mischek 3:1).

II. divízió, a 21–24. helyért: Szerbia–Anglia 3:1 (I. Lupulescu–Tsaptsinos 3:1, Todorović–Ho 2:3, Vignjević–Le Feve 3:1, I. Lupulescu–Ho 2:0). A 21. helyért: Szerbia–Törökország 3:1 (Todorović–Ylmaz 2:3, I. Lupulescu–Harac 3:0, Vignjević–Oner 3:2, I. Lupulescu–Ylmaz 3:1).

Férfiak, negyeddöntő: Németország–Ukrajna 3:0, Szlovénia–Svédország 3:2, Franciaország–Görögország 3:0, Portugália–Horvátország 3:1. Elődöntő: Németország–Szlovénia 3:2 (Ovtcharov–Jorgić 1:3, Boll–Tokić 3:0, Franziska–Zibrat 3:0, Filus–Tokić 1:3, Boll–Jorgić 3:0), Portugália–Franciaország 3:2 (Apolonia–Gauzy 3:0, Freitas–Lebesson 3:1, Monteiro–Robinot 2:3, Freitas–Flore 0:3, Apolonia–Lebesson 3:2).

A 17–20. helyért: Magyarország–Törökország 1:3. A 19. helyért: Magyarország–Belgium 1:3. A 25–32. helyért: Anglia–Szerbia 3:0. A 29–32. helyért: Szerbia–Észtország 3:1 (Katić–Szmirnov 3:1, Petkov–Luszin 1:3, Popović–Szaremaje 3:0, Katić–Luszin 3:2). A 29. helyért: Szerbia–Bulgária 3:0 (Majstorović–Alekszandrov 3:2, Katić–Krasztev 3:2, Popović–Kodjabasev 3:1).

Surján aranyérmes, Bezeg és Tominjak második

A bácsföldvári Surján Szabina a horvát színekben versenyző Szun Jiayival az oldalán aranyérmes lett a vasárnap véget ért nemzetközi korosztályos versenyen, amelyet a horvátországi Varasdon rendeztek meg. A Nemzetközi Asztalitenisz-szövetség (ITTF) égisze alá tartozó torna ifjúsági versenyén a 32 között Surján és a kínai származású játékos a szlovák Labošova/Pekova kettőst győzték le 3:0-ra, a nyolcaddöntőben az orosz Kazanceva/Zironova párosnál bizonyultak jobbnak 3:1 arányban, az éremért játszott találkozón pedig a tajvani Csen/Wen kettős ellen nyertek játszmaveszteség nélkül. Az elődöntőben a dél-koreai Kim/Lee páros csak egy szettet nyert ellenük, s ugyanígy járt a döntőben a tajvani Csen/Su duó is. Egyéniben Surján és az óbecsei Bezeg Réka is a nyolcaddöntőben fejezte be a küzdelmet: előbbit a tajvani Csen Ting-Ting győzte le 4:3-ra, utóbbi pedig a tajvani Tsai ellen veszített 4:0-ra. Az egyéni verseny Surján párjának, Szun Jiayinak a győzelmével ért véget.

A serdülő lányok csapatversenyében Bezeg Réka és Radmila Tominjak ezüstérmes lett. A szerbiai serdülőválogatott az elődöntőben a dél-koreaiak második számú együttesét győzte le óriási küzdelemben 3:2-re: az ázsiaiak 2:0-ra vezettek, utána azonban Tominjaknak és Bezegnek sikerült megfordítania a mérkőzést. A döntőben Tajvan ellen 3:0-ra veszítettek.