2024. április 27., szombat
TEKE

Bárány második titulusa

Az ősz közeledtével megindultak a történések tekében is, így például Apatinban a hétvégén két tornát is rendeztek. A 11. Đuro Štikovac Emléktornán a bácsföldvári Bárány Csongor diadalmaskodott, miután 661 fát ütött, s ez pontosan 10 fával volt jobb eredmény a C. zvezda fiatal válogatottja, Nemanja Balać teljesítményétől. A harmadik helyen a horvát válogatott Mario Mušanić végzett 647 fával. Báránynak ez a második győzelme ezen a tornán, előtte 2012-ben diadalmaskodott.

– Elégedett vagyok az eredménnyel, ez jónak számít az idény előtt. Nyáron sokat edzettem, futottam és súlyoztam, s ez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a párás teremben is „hallgasson” rám a kugli.

Az egyéni torna mellett csapatversenyt is tartottak a Junaković fürdő pályáján. Az 5. Junaković-kupát a helyi Apatin nyerte meg, miután 5:3 (3519:3455) arányban legyőzte a tavalyi győztes C. zvezda csapatát. A harmadik helyet az eszéki Kandit szerezte meg, miután 6:2-re (3406:3328) megverte a szlovákiai Kassa együttesét.

Antalfalván barátságos mérkőzést tartottak, miután felújították a helyi tekepályákat. A vendéglátó Slavia a szerb bajnok Beograd csapatát fogadta, amely végül 7:1-re (3480:3277) nyert.

Szerb vonatkozású az a hír is, hogy az osztrák bajnokcsapatban, a Neukirchenben szereplő Miloš Simijonović pályacsúcsot döntött Neukirchenben, ahol a magyar bajnokság bronzérmesét, a Repcelakit fogadták. A világranglistán 8. szerb válogatott az egykori világbajnok Kakuk Leventét győzte le 669 fával, a magyar válogatott pedig 639 fát ütött. A meccset egyébként a Repcelaki nyerte meg 5:3 (3619:3556) arányban.