2024. április 27., szombat
KOSÁRLABDA – NBA

Ötödször bajnok a Golden State

A Golden State hazai pályán 129:120 arányban legyőzte a címvédő Clevelandet az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjének ötödik mérkőzésén, így 4:1-re megnyerte a párharcot, megszerezve ezzel ötödik bajnoki címét.

A Golden State Warriors csapata a serlegekkel

Az alapszakaszgyőztes Golden State – amely utóbbi 32 meccséből csak kettőt veszített el – meglepetésre elveszítette a nyitónegyedet, főként a sorozatban hetedik döntőjét vívó LeBron James miatt. A Cleveland 41 pontig jutó sztárja rengeteget vállalt, ám az előző meccsen 40-et szóró Kyrie Irving ezúttal haloványabb volt, 22 mezőnykísérletéből csak 9 volt sikeres. A második negyedet 15 ponttal hozta a Golden State, a nagyszünetben így 71:60 volt az állás.

A folytatásban időnként néhány pontra felzárkóztak a vendégek, de a kaliforniaiaknál a tavaly érkezett Kevin Durant és az elmúlt két szezon legjobbjává választott Stephen Curry is tarthatatlan volt. Előbbi 39 ponttal zárt, így a finálé ötödik felvonásában is átlépte a 30 pontos határt, utóbbi pedig – szokásával ellentétben – ezúttal a hárompontos vonalon belülről remekelt. A hajrában a Clevelandből már szinte csak James dobott kosárra, de a Golden State kiváló összmunkával őrizte előnyét, s végül magabiztosan nyert. A finálé legjobbja az olimpiai és világbajnok Durant lett, aki első NBA-bajnoki címét szerezte meg.

Az oaklandi gárda – melyet 1971 előtt Philadelphia, illetve San Francisco Warriorsnak hívtak – 1947, 1956, 1975 és 2015 után az ötödik bajnoki címét gyűjtötte be.

A döntő legjobb dobói: Durant 39, Curry 34, Iguodala 20, K. Thompson 11, ill. James 41, Irving 26, Smith 25, T. Thompson 15 pont.

2017: Golden State

NBA, döntő, 5. mérkőzés: Golden State–Cleveland 129:120 (az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye 4:1).