2024. április 27., szombat
TENISZ

Minél gyorsabban elfeledni

Andy Murrayvel ellentétben az argentin Guido Pella, a születésnapját követő napon, nem veszített meccset. Számunkra ez még véletlenül sem lehet örömhír, hisz a szenvedő alany Györe László volt. A heilbronni 2. fordulóban a zentai csak 62 perc alatt, mindössze egy játékot nyert. Györe veresége csak első ránézésre súlyos, hisz a meccs nem volt annyira egyoldalú. Györe gyönge napot fogott ki az adogatásra, egyetlen egyszer sem nyerte meg a saját kezdőütését, tetejében hét kettős hibával segítette az argentint, aki a szerencsével sem állt hadilábon, hisz esetenként hihetetlen módon, hét szoros játékban is felül tudott kerekedni.

Ezt a meccset, úgy ahogy volt, legjobb azonnal elfeledni, úgy tekinteni rá, mint ami benne van a pakliban, és higgadtan összpontosítani a küszöbön álló feladatra, a Roland Garros selejtezőjére, amelyben szép lenne megismételni a tavalyi eredményt, amikor Györe először játszhatott a Grand slam-torna fő tábláján.

A német város challengerén versenyben van még Filip Krajinović és a magyar Fucsovics Márton, ők ma a negyeddöntőben egymással mérkőznek. Másodszor találkoznak, két éve egy római challengeren a zombori győzött. E meccs továbbjutója az elődöntőben éppen a Györét legyőző Pellával találkozhat, ha az argentin ma nyer az olasz Marco Cecchinato ellen.

Novak Đoković visszavágott a spanyol Roberto Bautistának a tavaly Sanghajban elszenvedett vereségért. A volt világelső szolid játékot mutatott a szívós és labdabiztos spanyol ellen, és ma a negyeddöntőben az argentin Juan Martin del Potro és a japán Kej Nisikori találkozójának győztesével méri össze az erejét.

A római női torna nagy meglepetése a világelső Angelique Kerber kudarca az észt Anett Kontaveit ellen, aki azután a horvát Mirjana Lučićot is legyőzte és negyeddöntős.

Az abudzsai futures tornán Peđa Krstin elődöntős, és ma azzal a francia Calvin Hemeryvel találkozik, akit a múlt hétvégén döntőben fölényesen győzött le. Nincs viszont versenyben már Nikola Milojević, aki a szamarkandi negyeddöntőt bukta el.

RÓMA. – A férfitorna 2. fordulójában: Del Potro–Edmund 7:5, 6:4, Bautista–Carreno 6:7, 6:1, 6:4, Sock–Vesely 6:4, 3:6, 7:6, Raonić–Haas 6:4, 6:3, Thiem–Cuevas 7:6, 6:4, Wawrinka–Paire 6:3, 1:6, 6:3, Querrey–Struff 6:4, 6:3, nyolcaddöntő: Đoković–Bautista 6:4, 6:4, A. Zverev–Fognini 6:3, 6:3, Čilić–Goffin 6:3, 6:4, Raonić–Berdych 6:3, 6:2, nők, 2. forduló: Bacsinszky–Strycová 6:4, 6:2, V. Williams–Curenko 6:4, 6:3, Kontaveit–Kerber 6:4, 6:0, Makarova–Cibulková 1:6, 6:1, 6:3, Muguruza–Osztapenko 2:6, 6:2, 6:1, nyolcaddöntő: V. Williams–Konta 6:1, 3:6, 6:1, Kontaveit–Lučić 6:1, 6:1, Gavrilova–Kuznyecova 2:6, 7:5, 6:4, Halep–Pavlyucsenkova 6:1, 4:6, 6:0.

HEILBRONN. – A challenger 2. fordulójában: Pella–Györe 6:1, 6:0, Fucsovics–Coppejans 3:6, 6:3, 6:3, Krajinović–Kamke 6:1, 1:0 – feladás.

BORDEAUX. – A challenger 2. fordulójában: Lajović–Halys 6:4, 6:7, 6:3.

SZAMARKAND. – A challenger negyeddöntőjében: Menedez–Milojević 6:3, 2:6, 6:4.

ABUDZSA. – A futures negyeddöntőjében: Krstin–Garanganga 7:5, 6:2.

ZAMÁRDI. – A futures 2. fordulójában: Piros–Pichler 2:6, 6:3, 6:4, Balázs–Šabanov 6:1, 1:6, 6:3, negyeddöntő: Nagy–Serdarušić 6:4, 7:5, Brunner–Piros 6:2, 6:2.

SAINT-GAUDENS. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Hszie–Gálfi 6:2, 5:7, 6:3.

OEIRAS. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Udvardy–Murta 6:4, 6:3.