2024. április 27., szombat

Györe a budapesti elődöntőben!

Györe László harmadik nagy meccsét is megnyerte a budapesti Hungarian Open 250-es tornán. A 21 éves zentai játékos álmokat megvalósító meccsen három játszmában győzte le a 34 éves spanyol Fernando Verdascót, és bejutott az elődöntőbe, amelyben a 27 éves, a ranglistán 68., szlovén születésű brit Aljaž Bedene lesz az ellenfele, aki tegnap könnyen verte Ivo Karlovićot. A győzelemmel Györe újabb 45 pontot szerzett, és a naprakész listán már a 152. pozíciót foglalja el.

Az első játszmában Verdasco rákényszerítette az akaratát Györére, akit szerbiai tv-adón először láthattunk. Az első adogatással nem kockáztatott, amiből Györe négy breaklabdát is teremtett, és egyet használt ki, viszont a zentai a saját adogatásán nem tudta kimozdítani a spanyolt, aki leterhelte Györe fonákját, és így jutott három breakig is. A játék mégis sokkal egyenrangúbbnak tűnt, mint amit a 6:2-es eredmény sugallt.
A második játszmában Györe támadta le ellenfele fonákját, és azonnal elnyerte a kezdőütését, ám 2:2-nél, mint az első játszmában is, újra együtt voltak. Verdasco néhány fintorából következtethető volt, hogy belátta, ennek a fele sem tréfa, erőteljesebb teniszt szorgalmazott, újabb négy breaklabdához jutott, de Györe nem pánikolt, mindet mentette, a következő maratoni játékban azonban ő hagyott ki négy esélyt, hogy megint előnyhöz jusson. A 9. játékban Verdasco csak ászokkal és vonalakkal mentette az adogatást, a 10.-ben pedig Györe meccslabdát hárított, végül a szemerkélő esőben rövidítést játszottak. Ebben Györe megmutatta tényleges erejét, és kiharcolta a harmadik játszmát. Ennek elején, némi fáradtság jeleként, breaket váltottak, a 6. játékban pedig az egyre labdabiztosabb Györe negyedszer is elnyerte a spanyol adogatását, aki 2:5-nél a maradásért adogatott. Rosszul csinálta, mert Györe három kötött meccslabdához jutott. Kettőt kihagyott, de a harmadikat, a nagy erejű kereszttenyereset beütötte.
„Fáradtan kezdtem a meccset, éreztem, hogy nem vagyok robbanékony – mondta Györe a találkozó után, s hozzátette, a második játszma volt a fordulópont, amikor három breaklabdát is hárított, majd utána egy meccslabdát is. – Nekem ez már az ötödik meccsem volt, neki csak a második, s talán valamivel jobban éreztem emiatt a pályát, jobban feltaláltam magam. Az eső miatt lelassult a pálya, ebből is igyekeztem előnyt kovácsolni. A közönség biztatása nagyon sokat számított, nekem Budapest olyan, mint a második otthonom, úgy éreztem magam, mintha hazai pályán lennék” – nyilatkozta Györe.
Rafael Nadal, Andy Murray és Marija Sarapova újabb győzelmet ünnepelt, történt viszont számos meglepetés, így az e heti tornák Kerber, Konta, Goffin, A. Zverev, Bautista és Fognini nélkül zajlanak tovább.
BUDAPEST. – A férfitorna 2. fordulójában: Lorenzi–Sztahovszkij 6:4, 3:6, 6:3, Pouille–Veselý 6:3, 4:6, 7:6, Kuznyecov–Fognini 6:3, 3:6, 7:6, Kližan–Fratangelo 6:3, 6:2, negyeddöntő: Györe–Verdasco 2:6, 7:6, 6:2, Bedene–Karlović 6:4, 6:3.
BARCELONA. – A férfitorna nyolcaddöntőjében: Murray–F. López 6:4, 6:4, Nadal–Anderson 6:3, 6:4, Csung–A. Zverev 6:1, 6:4, Ramos–Bautista 6:2, 3:6, 6:4, Hacsanov–Goffin 6:7, 6:3, 6:4, negyeddöntő: Thiem–Szugita 6:2, 6:1.
ISZTAMBUL. – A női torna 2. fordulójában: Büyükakçay–Babos 6:4, 7:6, Mertens–Errani 7:6, 3:6, 6:3, Szvitolina–Cadantu 6:3, 6:3, Čepelová–Sorribes 6:4, 7:6.
STUTTGART. – A női torna 2. fordulójában: Mladenović–Kerber 6:2, 7:5, Sarapova–Makarova 7:5, 6:1, Ka. Plíšková–Vandeweghe 7:6, 6:4, Szevasztova–Konta 6:3, 7:5, Siegemund–Kuznyecova 6:4, 6:3, Suárez–Vesznyina 6:2, 6:4.
AN-NING. – A challenger negyeddöntőjében: Tipsarević–Kavčič 6:1, 6:4.
FRANCAVILLE. – A challenger 2. fordulójában: Cecchinato–Krajinović 6:4, 4:6, 7:6.
VERO BEACH. – A futures 2. fordulójában: Nagy–Mantilla 6:2, 6:3.
SIMKENT. – A futures negyeddöntőjében: Petrović–Mridha 6:2, 6:2.
CHARLOTTESVILLE. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Liu–Stollár 6:2, 6:0.
SANTA MARGHERITA. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Škamlová–Gálfi 6:7, 6:3, 6:4.
TUNISZ. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Bukta–Juhaszová 6:4, 6:3.