ATLÉTIKA

Tízéves a Trón

A palicsi Trón Atlétikai és Szabadidősportklub március elsején ünnepelte fennállásának 10. évfordulóját. Ahogy az elmúlt kilenc alkalommal, ezúttal is futóversennyel, 21 km-es félmaratonnal és a SRCEF elnevezésű, 7 km-es örömfutással ünnepelt a népszerű egyesület. A 10. szülinapi futáson 450-en álltak rajthoz, közülük 223-an a hosszabb távot választották. A 7 km-es futam abszolút győztese a nők mezőnyében a csantavéri Német Anett lett, a fiúk között pedig címét megvédve Nikša Papić (Triogy Racing) szakította át a képzeletbeli célszalagot.

A félmaratont a nők mezőnyében a szabadkai születésű, de a Crvena zvezdában sportoló Nora Trklja nyerte meg, míg a férfiak között a Tiszakécske színeit képviselő szegedi Tarnai László végzett az élen, aki első alkalommal nevezett be félmaratoni versenyre, és a palicsi versenyen sem járt korábban.

– Örülök az első helynek, habár a futás volt a lényeg, a helyezés csak hab a tortán. Jó tempóban haladtam, a felkészülés e szakaszában elégedett lehetek az időeredményemmel. A hosszú telet követően jó volt rövidnadrágban versenyezni, a nagyon erős szél sokszor zavart a futásban, de ezzel mindenki megküzdött. Fő sportágam a triatlon, ahol a futás 5, illetve 10 kilométer, tehát rövidebb távokon folyik a verseny. Első versenyem április elején az egyiptomi Afrika-kupa lesz. Az európai ranglistán a 6. helyen zártam az elmúlt évet, többször nyertem magyar bajnokságot, idén pedig a fő cél legalább egy dobogós helyezés megszerzése a világkupafutamok valamelyikén – mondta Tarnai.

Sebastian Ludaić, a Trón ARK elnöke elmondta, hogy sikeres versenyen vannak túl, az pedig külön elégedettséggel tölti el, hogy száz kisgyermek is rajthoz állt, akik szüleikkel sikeresen teljesítették a számukra kimért távot.

Rengeteg új futóval találkozhattunk, harmincan életükben először futották le a félmaratont, több mint húsz futó egyéni csúcsot döntött, és megdőlt a félmaraton pályacsúcsa is – mondta a fő szervező.

Eredmények, 7 km, abszolút kategória, lányok: 1. Német Anett 28:51, 2. Bognár Anna 29:43, 3. Helena Gleđa (BTL AK, Dubrovnik) 29:54. Fiúk: 1. Nikša Papić (Triogy Racing) 25:11, 2. Becskei Dániel (Hajduk AK) 25:43, 3. Szirák Tihomér (Apatin AK) 26:43. Egyetemisták, 7 km, lányok: 1. Tandari Violetta 36:06, 2. Elza Duraković 39:20, 3. Tandari Brigitta 40:27. Fiúk: 1. Radovan Jeftić 30:42, 2. Nemanja Rajković 33:03, 3. Budimir Pešić 33:20. Félmaraton (21 km), abszolút kategória, nők: 1. Nora Trklja (Crvena zvezda) 1:31:59, 2. Fehér Opletán Tímea (Paligo Palus) 1:39:49, 3. Kókai Mónika (Trón) 1:42:28. Férfiak: 1. Tarnai László (Tiszakécske) 1:11:32 (pályacsúcs), 2. Szilágyi Péter (Tiszakécske) 1:11:54 (pályacsúcs), 3. Szöllősi Renátó (Tiszakécske) 1:13:43. Nők, 36–50 évesek: 1. Kókai Mónika (Trón) 1:42:28, 2. Sanela Fetahović (Fruškogorac) 1:45:10, 3. Makra Ágnes (Szeged) 1:45:37. Nők, 51+: 1. Irina Brkić (Udruga zdravo trčanje) 1:58:45, 2. Táncos Edit (Paligo Palus) 2:05:28, 3. Domonkos Erzsébet 2:06:10. Férfiak, 41–50: 1. Hajas József (Magyarkanizsa) 1:24:38 2. Roberto Bašić (Udruga zdravo trčanje) 1:28:31, 3. Lukácsi István 1:29:01. Férfiak, 51–60: 1. Jovan Samardžić (Olimp Zvezdara) 1:32:08, 2. Novak Mataruga 1:32:20, 3. Surján Gusztáv 1:33:23. Férfiak, 61–70: 1. Miodrag Burić (Óbecse) 1:49:01, 2. Marinko Knežević (Sloboda AK, Novi Grad) 1:58:17, 3. Rade Obradović (Grafičar Evezősklub) 1:58:21. Férfiak, 70+: 1. Predrag Janković 2:08:43.