2024. április 27., szombat
TENISZ

Szerb negyeddöntő, magyar minősítő!

Szerbia válogatottja, ha nem is nehézségek nélkül, de kiharcolta a Davis-kupa negyeddöntőjét, Magyarország viszont bravúrosan szerepelt, és a meglepő pozsonyi győzelemmel további három európai és két-két ázsiai és amerikai válogatottal egyetemben ott lehet majd a Világcsoport II. minősítőjében.

Ötjátszmás győzelmével, meccslabdát mentve Karen Hacsanov ellen Viktor Troicki szerezte meg a vezetést Szerbiának Nišben, az előnyt pedig Novak Đoković növelte, noha 3:6, 0:3-as hátrányban volt Andrej Medvegyev ellen. Az oroszt ugyanis a második játszma derekától kezdve sérülés és görcs is hátráltatta, végül a negyedik szett elején feladta a teljesen egyenlőtlenné vált küzdelmet. A párosok is szoros csatát vívtak, végül Troicki és Zimonjić négy játszmában nyertek, amivel a meccs el is dőlt. Dušan Lajović tegnap három játszmában nyert Konsztantin Kravcsuk ellen, az utolsó egyénit pedig Szerbia feladta.

Szerbia válogatottja április 7-e és 9-e között a negyeddöntőben vagy Horvátországgal (idegenben), vagy pedig Spanyolországgal (itthon) léphet pályára. Továbbjutott még Ausztrália, Franciaország, az USA és Belgium. Utóbbi David Goffin nélkül, vendégként nyert a németek ellen, a döntő meccsen pedig Steve Darcis legyőzte Alexander Zverevet.

A magyar győzelem hőse Fucsovics Márton volt, aki egyéniben nyert Jozef Kovalík, majd névrokona, Martin Kližan ellen, és a párosban is remekelt Balázs Attila oldalán. A szlovák–magyar zónadöntő meccs eredetileg áprilisban lett volna műsoron, de előre lejátszották. A minősítőbe jutás a magyar csapat legnagyobb sikere 1994 és 1996 óta, amikor Noszály Sándor és Krocskó József a Világcsoportot is megjárták.

Meglepetéssel szolgált a bosnyák válogatott is, hisz a lengyelek feletti győzelemmel zónadöntőt játszhat.

A héten három férfitornát és challengereket tartanak, a nőknél pedig a Fed-kupa lesz műsoron. Az ecuadori Quitóban Janko Tipsarević a spanyol Daniel Gimenóval kezd, Szófiában pedig Viktor Troicki első ellenfele a svájci Marc Chiudinelli. Ugyanott a selejtezőben Filip Krajinović, Marko Tepavac és Miljan Zekić rajtoltak. Krajinović már nyert is, ma pedig a francia Mathias Bourgue-gal játszik a tábláért. A budapesti challengeren Györe László a selejtezőből vár ellenfelet, míg a melbourne-i ifi bajnok Piros Zsombor szabadkártyát kapott, és ő is az előcsatározásokból várja első riválisát.

Szerbia és Magyarország női válogatottai Tallinnban játszanak szerdától a Fed-kupa euro-afrikai zónájának tornáján. Szerbia a D csoportban Izrael, Bulgária és Észtország, Magyarország pedig a B csoportban Horvátország és Bosznia válogatottaival mérkőzik. A csoportok győztesei játszhatnak minősítőt a Világcsoport II. feltöltéséért.

Davis-kupa, 1. forduló: Szerbia–Oroszország 3:1 (Troicki–Hacsanov 6:4, 6:7, 6:3, 1:6, 7:6, Đoković–Medvegyev 3:6, 6:4, 6:1, 1:0 – feladás, Troicki/Zimonjić–Kravcsuk/Kuznyecov 6:3, 7:6, 6:7, 6:4, Lajović–Kravcsuk 6:3, 4:6, 6:3), Ausztrália–Csehország 4:1, Japán–Franciaország 1:4, Németország–Belgium 1:3, Horvátország–Spanyolország 2:1, Kanada–Nagy-Britannia 1:2, Argentína–Olaszország 1:2, USA–Svájc 3:0. Euro-afrikai zóna, a minősítőért: Szlovákia–Magyarország 1:3 (Kližan–Balázs 6:1, 6:2, 3:6, 6:4, Kovalík–Fucsovics 2:6, 7:6, 3:6, 4:6, Kližan/Martin–Balázs/Fucsovics 3:6, 6:2, 3:6, 7:6, 1:6, Kližan–Fucsovics 6:3, 3:6, 3:6, 5:7).

SZÓFIA. – A férfitorna selejtezőjének 1. fordulójában: Krajinović–Morija 6:3, 6:4.

TAJPEJ. – A női torna negyeddöntőjében: Minella–Zsu 1:6, 6:3, 7:5, elődöntő: Szvitolina–Minella 6:3, 6:2, Peng–Šafářová 6:4, 6:2, döntő: Szvitolina–Peng 6:3, 6:2.

SZENTPÉTERVÁR. – A női torna negyeddöntőjében: Mladenović–Vinci 6:1, 6:4, Putinceva–Kuznyecova 6:3, 6:7, 7:5, elődöntő: Mladenović–Vihljanceva 4:6, 6:2, 6:2, Putinceva–Cibulková 3:6, 6:4, 6:4.

PALM COAST. – A futures selejtezőjének negyeddöntőjében: Paul–Nagy 6:4, 6:4.

AKTOBE. – A futures döntőjében: Petrović–Kapas 6:1, 6:7, 6:3.