BIRKÓZÁS

Nemes Viktor megnyerte az Arany Nagydíjat!

Az idény végére óriási sikert ért el a zentai Nemes Viktor, aki megnyerte a Bakuban megrendezett Golden Grand Prix 75 kg-os súlycsoportját. Viktor döntőig vezető útja sem volt leányálom, hiszen az azeri Kerimovot, a honosított dán Buszultanovot és a grúz Datunasvilit kellett legyőznie, a pokoli döntőben pedig a hazaiak kedvence, Murszalijev várt rá, akitől tavaly ugyanitt kikapott. Most 3:1 volt Viki javára, s az aranyérem mellé 5000 dollárt kapott. Bakuban még egy szerbiai érem született Aleksandar Maksimović révén, aki 71 kg-ban a bronz mellé 1000 dollárt érdemelt ki. Őt az elődöntőben a későbbi győztes azeri Alijev állította meg 2:1 arányban. A szerbiai színeket védte még Nemes Máté is, de ő a 66 kg első küzdelmében egy igen kellemetlen kubaival került össze, s Palacio 7:4-re legyőzte.

I. LIGA

A Potisje idén is a rájátszásban!

A Potisje óriási elánnal birkózta végig a hétvégét, amelyen összesen négy meccsen kellett helytállnia. A mérleg két győzelem és két döntetlen, aminek következtében a magyarkanizsai csapat ismét bravúrosan bejutott a rájátszásba. Szombaton a kragujevaci Radnički ellen döntetlent birkóztak, de pontokban jobbak lettek, tegnap pedig sikerült legyőzni a Partizant, amivel a mi számításaink szerint még a belgrádiakat is megelőzik a tabellán.

Zenta–Potisje 3:5

Részeredmények, 59 kg: Katona–Petrović 0:1 (2:7). 66 kg: Lányi–Nagy 0:1 (tus a 2. percben). 71 kg: Surányi–Vágó 1:0 (18:3). 75 kg: Vass–Zöldi 0:1 (feladás). 80 kg: Dimovity–Vrábel 0:1 (tus a 2. percben). 85 kg: Šefer–Bózsó 1:0 (tus a 3. percben). 98 kg: Almási–Ivetić 1:0 (9:2). 130 kg: Jankovics–Sulyok 0:1 (3:7).

Potisje–Partizan 5:3

Részeredmények, 59 kg: Petrović–Atanasijević 1:0 (tus az 1. percben). 66 kg: Nagy–Dešić 1:0 (3:0). 71 kg: Lőrinc–Stankov 1:0 (tus a 3. percben). 75 kg: Zöldi–Velimirović 0:1 (1:3). 80 kg: Korom 1:0 (k. n.). 85 kg: Bózsó–Bajlović 0:1 (0:8). 98 kg: Sulyok–Pitulić 1:0 (3:2). 130 kg: Horváth–Živanović 0:1 (feladás).

Radnički (Z)–Potisje 4:4

Részeredmények, 59 kg: Frgić–Petrović 0:1 (2:19). 66 kg: Saulić–Nagy 0:1 (tus a 2. percben). 71 kg: Dudás–Lőrinc 1:0 (tus az 5. percben). 75 kg: Marić–Zöldi 1:0 (tus az 5. percben). 80 kg: Liščević–Korom 1:0 (8:1). 85 kg: Gavrić–Bózsó 1:0 (8:0). 98 kg. Lipajić–Ivetić 0:1 (tus a 2. percben). 130 kg: Sulyok 0:1 (k. n.).

A 2. forduló utólag megtartott mérkőzésén: Radnički (K)–Potisje 4:4.

A 4. forduló utólag megtartott mérkőzésén: Zenta–Potisje 3:5.

A 8. forduló: Zenta–Radnički (K) 3:5, Spartacus–Radnički (B) 8:0 (k. n.), Proleter–Radnički (Z) 6:2, Potisje–Partizan 5:3, a Novi Sad szabad volt.

A 9. forduló: Radnički (Z)–Potisje 4:4, Radnički (B)–Proleter 1:7, Radnički (K)–Spartacus 1:7, Novi Sad–Zenta 4:4, a Partizan szabad volt.