LABDARÚGÁS

A Potisje nyolcadik tavaszi győzelme

A magyarkanizsaiak ezúttal a bácsfeketehegyi Jadrant verték meg nagy arányban

SZUPERLIGA

Az 1–8. helyért, 37. forduló: Crvena zvezda–Radnički 2:0. Partizan–Vojvodina 3:2, Čukarički–Radnik 2:1, Borac–Voždovac 0:0.

Szabadka: Spartacus–Rad 1:2 (0:0)

Városi stadion, 800 néző, vezette: Piper (Čačak). Góllövők: Milošević a 48., illetve Kaluđerović az 56. és Arsenijević a 86. percben.

Spartacus: Mirković, Farkas, Antonić, Tomić, Milošević, Jočić, Šljivić (Milić), Ilić (Mrkela), Torbica (Makarić), Ivanović, Mudrinski.

Rad: Dejanović, Jovanović, Maraš, Ljubinković, Đurić, Stanojević, Krstić (Rusmir), Mladenović, Denić, Lutovac (Nenadović), Kaluđerović.

Két, a Szuperligás státust már korábban bebiztosított csapat lépett pályára szombat délután a városi stadionban. A mérkőzés elején a két csapat egymás hibájára várt, és az első húsz percben nem alakult ki lehetőség egyik kapu előtt sem. A 25. percben egy gyors támadásból majdnem megszerezték a vendégek a vezetést, de Krstić lövése után a labda a kapufáról pattant a mezőnybe. A második félidő 3. percében Milošević jól vette át a labdát a Rad tizenhatosában, és egy cselt követően szépen lőtt a rövid sarokba. A vendégek nyolc perc múlva egyenlítettek, miután Kaluđerović a leshatárról indulva talált Mirković hálójába. Az egyenlítést követően veszélyesebb támadásokat vezettek a vendégek, több alkalommal a szabadkai kapus mentette meg csapatát a góltól, a lefújás előtt négy perccel azonban már ő sem tehetett semmit. Arsenijevićra ugyanis nem figyeltek a hazai védők, ő pedig közelről belőtte a Rad győztes gólját.

A 9–16. helyért, 37. forduló: Javor–Mladost 0:1, OFK Beograd–Jagodina 6:2, Metalac–Novi Pazar 4:2, Spartacus–Rad 1:2.

I. LIGA

A 28. forduló: ČSK–Radnički 1923 2:0, Inđija–Bačka (P) 2:2, Donji Srem–Kolubara 0:1, Loznica–Zemun 1:1, Sloboda–Sloga 1:0, Napredak–Sinđelić 1:0, Proleter–BSK 1:1, Dinamo–Bežanija 1:0.

11

A következő forduló (május 25-én): Dinamo–ČSK, Bežanija–Proleter, BSK–Napredak, Sinđelić–Sloboda, Sloga–Loznica, Zemun–Donji Srem, Kolubara–Inđija, Bačka (P)–Radnički 1923.

VAJDASÁGI LIGA

Zenta–Omladinac 3:0 (0:0)

Városi stadion 200 néző. Góllövők: Jelić a 44., Rajkovača a 78., és a 89. percben.

Zenta: Živkov, Đuranović (Maksimović), Jelić, Mirkov, Tomović, Sremčević, Vuković (Balabanović), Rajkovača, Manojlović, Lazić, Stošić (Štrbac).

Omladinac: Jagodić, Radenković (Krnjinac), Dukić, Despotović, Haška, Jevremović (Hakač), M. Živković, Jorgović (Perović), Gajić, Ležaić, M. Živković.

Megérdemelt győzelmet aratott a zentai csapat. Az első félidőben nem alakult ki szép játék, de a hazaiak többet támadtak. A második játékrész hazai góllal kezdődött, s ezt követően a hazaiak fokozták a nyomást. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen Rajkovača két góljával eldöntötte a találkozót.

A 28. forduló: Radnički (ÚP)–TSC 0:0, Zenta–Omladinac 3:0, Dolina–Bácska 1901 2:2, Cement–Vršac 1:1, Sloga–Radnički (M) 0:5, Odžaci–Železničar 2:0, Dunav–Borac 1:2, Banat–Radnički (Š) 0:1.

18

A következő forduló (május 28-án): Banat–Radnički (ÚP), Radnički (Š)–Dunav, Borac–Odžaci, Železničar–Sloga, Radnički (M)–Cement, Vršac–Dolina, Bácska 1901–Zenta, Omladinac–TSC.

BÁCSKAI LIGA

Adorján: Tisza–Zadrugar (Nemesmilitics) 5:1 (3:1)

Adorjáni pálya, 100 néző, vezette: Bećanović (Zombor). Góllövők: Živković a 15., Kolundžić a 26., Kataraš a 39., Kekezović az 50., Rovčanin a 72., illetve Manojlović a 35. percben.

Tisza: Vojnić, Maslovara, Győri, Vojvidić, Kotaraš, Damjanović, Kekezović, Mijatović, Kolundžić (Mandić), Borsos (Rovčanin), Živković.

Zadrugar: Ignjatović, Vuković, M. Branković, Končar, Radmanović, Pavkov, B. Branković, D. Stanković, Šaban, Manojlović, Šušić, (N. Stanković).

Az adorjáni szurkolók kedvenceik szenttamási győzelme után bizakodva várták a nemesmiliticsiek második vendégszereplését a faluban. A hazaiak ezúttal semmit sem bíztak a véletlenre. A két csapat negyedik egymás elleni találkozóján a nézők sportszerű küzdelmet és nagyszerű játékot láttak. A hazaiak jobban kezdtek, az első percektől rohamoztak, és néhány gólhelyzetet követően a 15. percben Živković vezetést szerzett. Ezután a Tisza-partiak a szünetig még két gólt lőttek. Közben a vendégeknek sikerült megszerezni a becsületgólt. A szünet után a tavaszi idény legjobb teljesítményét nyújtották a hazaiak, s még két góllal növelték előnyüket, így a Tisza-partiak nagyarányú győzelmet arattak, megszerezve ezzel a 15. győzelmüket a bajnokságban. A vendégek dicséretet érdemeltek, hiszen sportszerűen viselték el a vereséget.

A 28. forduló: Tekstilac–Srbobran 5:3, Tisza–Zadrugar 5:1, Vrbas–Polet 6:2, Szabadka–Tavankút 1:0, Radnički (Z)–ŽAK 1:0, Bácska (P)–Sloga 0:6, Bratstvo–OFK Mladost 3:1, Mladost (T)–Becse 2:3.

23

A következő forduló (május 28-án és 29-én): Mladost (T)–Tekstilac, Becse–Bratstvo, OFK Mladost–Bácska (P), Sloga–Radnički (Z), ŽAK–Szabadka, Tavankút–OFK Vrbas, Polet–Tisza, Zadrugar–Srbobran.

BÁNÁTI LIGA

A 28. forduló: ŽAK–Mladost 3:2, Sloga–Crvena zvezda 5:0, Sloboda–Radnički (N) 1:2, Jedinstvo (TB)–Jedinstvo (BK) 0:3, Proleter–Polet 3:0, Vršac United–Radnički (S) 3:1, Radnički (K)–Kozara 0:1, Slavia–Budućnost 2:1.

22

A következő forduló (május 28-án): Slavia–ŽAK, Budućnost–Radnički (K), Kozara–Vršac United, Radnički (S)–Proleter, Polet–Jedinstvo (TB), Jedinstvo (BK)–Sloboda, Radnički (N)–Sloga, Crvena zvezda–Mladost.

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI LIGA

A 28. forduló: Veternik–Jedinstvo 1:3, Slavija–Budućnost (G) 3:1, Hajduk–Jugović 8:0, Laćarak–Kabel 3:0, Sloga–ŽSK 13:0, Kupinovo–Mladost 2:1, Budućnost (SN)–Borac 1:2, Sremac–Crvena zvezda 0:3.

15

A következő forduló ( május 28-án): Sremac–Veternik, Crvena zvezda–Budućnost (SN), Borac–Kupinovo, Mladost–Sloga, ŽSK–Laćarak, Kabel–Hajduk, Jugović–Slavija, Budućnost (G)–Jedinstvo.

SZABADKAI LIGA

Magyarkanizsa: Potisje–Jadran 7:0 (4:0)

Népkerti pálya, 200 néző, vezette: Jurić (Zenta). Góllövők: Romić az 1., a 30., a 86., Nikutović a 15., a 16., Nagy a 72., Guberinić a 87. percben.

Potisje: Zarić, Tandari, Rúzsa, Ostrogonac, Papdancsó, N. Barjaktarović, Nagy (Muhi), Nikutović (Vidović), Romić, Guberinić, Popović.

Jadran: Roganović, Major (Stojanović), Stanišić, Bracanović, Stojanović, Borilović (Cseke), S. Martinović, Glendža (Ljubisavljević), M. Martinović, Balać, Vojnić Tunić.

A Potisje folytatja kitűnő szereplését és gólzáporos mérkőzésen, nyolcadik győzelmét szerezte meg a tavaszi idényben a táblázat középmezőnyébe tartozó bácsfeketehegyi Jadran ellen, s egyúttal visszavágott az őszi idényben elszenvedett vereségért. A hazaiak már az első támadásból megszerezték a vezetést, egy bal oldali beadást követően Romić került gólhelyzetbe, és a tizenhatos tájékáról lapos lövéssel a jobb alsó sarokba bombázott. A hazaiak tovább folytatták támadásaikat, negyed óra múlva Nikutović percei következtek, aki Romić gólpassza után mintegy tizenöt méterről lapos lövéssel a kapu közepébe lőtt. Egy perc múlva a remekül kiugró Nikutović a kifutó kapust kicselezve talált a hálóba és tovább növelte a hazaiak vezetését. Negyed óra múlva ismét egy eredményes hazai támadás következett, miután Romić az ötös vonaláról leadott lövésével megszerezte a Potisje negyedik gólját. Az első félidő további része is a hazaiak fölényével telt el, a vendégeknek csak egy kapura lövésük volt. A második félidő első felében főleg mezőnyjáték folyt a pályán, az 55. percben N. Barjaktarović kezére pattant a labda és tizenegyeshez jutottak a vendégek, amelyet Glendža a kapu fölé bombázott. Majdnem fél órai játék után Nagy lépett színre, aki kihasználva a vendég védők bizonytalanságát, lecsapott a labdára és a jobb alsó sarokba találva öt gólra növelte a Potisje előnyét. A hajrában egy perc alatt két gólt szereztek a hazaiak. Előbb egy kényszerítő után Romić pontos, lapos lövése talált a jobb alsó sarokba, majd Romić átadása után Guberinić lőtt a jobb alsó sarokba és beállította a mérkőzés végeredményét. A vendégek a második félidőben is csak egyszer lőttek a hazaiak kapujára. @sz = L. E.

Hajdújárás: Vinogradar–Sloga 5:1 (4:0)

Hajdújárási sportközpont,120 néző, vezette: Medić (Topolya). Góllövők: Vojnić Tunić a 2., a 16., Guljaš a 7., Vukov a 12., Lazić az 51., illetve Rankov az 50. percben.

Vinogradar: Dragosavljević, Haskó, Nágel, Ruski, Kmec, Radics, Madár (Đurić), Vojnić Tunić (Vesnić), Veselinov (Lazić), Vukov, Guljaš.

Sloga: Tomašev (Radić), Dimić, Živković, Đuza, Baštovanov, Rankov, Ćavić (Györe), Rodić, Bauk, Karanović, Tepavac.

A hajdújárási csapat kicsit több mint negyedóra alatt eldöntötte a mérkőzést. A motiváltan játszó hazaiak már a 2. percben Vojnić Tunić góljával megszerezték a vezetést, majd öt perc múlva Guljaš bombagóljával már két góllal vezettek a zöld-fehérek. Újabb öt perc elteltével Vukov gurított a kapuba Tomašev mellett, és ezzel háromgólosra növelte a hazai előnyt. A negyedik hajdújárási találat négy perc múlva esett, amikor Vojnić Tunić, ezúttal fejjel, megszerezte második találatát. A második félidő elején Rankov szépített ugyan, de a következő hazai támadásból Lazić újra helyreállította a négygólos különbséget.

Mohol: Bácska–Tornyos 7:2 (7:0)

Bácska pálya, 100 néző, vezette: Lazor (Topolya), Góllövők : B. Jelić a 4., Morović az 5., a 16., a 33. és a 34., I. Jelić a 11. és Laták a 18., illetve Homolya az 52. és Szokola a 88. percben.

Bácska: Đukić, Stojanov, Perić (Vlajković), Krizsán, Laták, Jelić, Lovre, Szűgyi, Morović, J. Mitrović (B. Mitrović).

Tornyos: Balla, Borsos (Jakus), Kovács, Tót Bagi, Hajagos, Horti, Szokola, Nagy, Tót Horgosi, Homolya, Horváth.

A moholi csapat nem nyújtott kimagasló teljesítményt, de ezúttal így is könnyen jutott nagyarányú győzelemhez, főleg a vendégek gyenge első félidei játékának köszönhetően. Morović ezúttal sorra kihasználta a kínálkozó lehetőségeket és rövid idő leforgása alatt négy gólt szerzett. A mérkőzés legszebb gólját Jelić szerezte, aki a kapustól kipattanó labdát mintegy 16 méterről kapásból küldte a kapu közepébe. A szünet után a moholi csapat igencsak visszavett a tempóból, a vendégek pedig kitámadtak és többször meglepték a hazai védelmet. Úgy látszik, a félidei edzői fejmosás megtette hatását, mert előbb Homolya lőtt a bal alsó sarokba mintegy 18 méterről, majd a mérkőzés vége előtt Szokola és Horváth összjátéka után a vendégek szélsője közvetlen közelről megszerezte a második tornyosi gólt is és szépített a súlyos vereségen.

A 27. forduló: Njegoš–Proleter 1:3, Potisje–Jadran 7:0, Bácska–Tornyos 7:2, Bajsa–Egység 7:0, Vinogradar–Sloga 5:1, Preporod–Pannónia 4:0, Krivaja–Radnički 0:0, az Obilić szabad volt.