Duatlon

Kiváló eredmények Zomborban

A Trón Atlétikai és Szabadidősportklub tagjai Szerbia nyílt bajnokságán, azaz az 5. zombori duatlonon a sprint versenyszámban vettek részt, amely 5 km futásból, 20 km kerékpározásból, majd még 2,5 km futásból állt. Mivel az új törvény a szabadidő-sportolókat külön kategorizálta (az aktív duatlonosok külön kategóriát képeztek), kiváló eredmények születtek a közel 100 fős mezőnyben. A legjobb eredményt Malagurski Adrián érte el a 18–30 évesek kategóriájában, aki 1:03:49 időeredménnyel a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel, összesítettben pedig a kiváló 10. helyen végzett. A +51-es kategóriában Teleki György az 1. (1:07:28), Malagurski Aleksandar pedig a 2. (1:12:33) helyen végzett.

Fabó Ildikó, a Triogy Racing Klub tagja szintén kimagasló eredményt ért el, mivel a 41–50 éves nők kategóriájában az 1. (1:14:31), összesítettben pedig a 3. helyen zárta a viadalt. Kőszegi Zoltán, aki először vett részt ezen a megmérettetésen, a 4. helyet szerezte meg (1:10:31) a 41–50 évesek között.

A Trón sportolói folytatják a felkészülést a különféle futó- és triatlonversenyekre, amelyek közül talán a dunaújvárosi Half Ironman a legjelentősebb.