2024. április 27., szombat

Döntetlenek hétvégéje

A Zenta, a Topolya és az adorjáni Tisza is otthon remizett

I. LIGA

A 14. forduló: ČSK–Dinamo 1:0, Proleter–Bežanija 3:1, Napredak–BSK 3:1, Sloboda–Sinđelić 1:1, Loznica–Sloga 2:1, Donji Srem–Zemun 3:0, Inđija–Kolubara 0:0, Radnički 1923–Bačka (P) 1:1.

4

A következő forduló (november 21-én): Bačka (P)–ČSK, Kolubara–Radnički 1923, Zemun–Inđija, Sloga–Donji Srem, Sinđelić–Loznica, BSK–Sloboda, Bežanija–Napredak, Dinamo–Proleter.

VAJDASÁGI LIGA

Zenta: Zenta–Bácska 1901 1:1 (0:0)

Városi stadion, 200 néző, vezette: Bikić (Nagybecskerek). Góllövők: Resanović a 90., illetve Ćalasan a 63. percben.

Zenta: Živkov, Misić (Maksimović), Đelić, Đuranović, Lalević, Pronek, Terzin (Stojisavljević), Rajkovača (Stepanov), Resanović, Vojvodić, Stošić.

Bácska: Tasić, Kozoš, Jakovjević, Ćalasan, Ušumović, Poljaković, Torbica (Baljak), Radosavljev, Matić, Nikić (Matijević), Šveljo.

Egy jó iramú mérkőzést látott a zentai közönség. Mindkét csapat a győzelemre törekedett, helyzeteik is akadtak, de csak egyet-egyet tudtak kihasználni. Az első helyzet Matić előtt adódott, ám közeli lövését Živkov bravúrosan védte. A másik oldalról Terzinnek volt lehetősége, de ő öt méterről az oldalhálót találta el. Az 55. percben ismét Terzin előtt volt a lehetőség, ám közelről a kapu mellé lőtt. A 63. percben Ćalasan egy jobb oldali beadás után kihasználta Živkov kapus hibázását, és közelről a hálóba fejelt. A gól után a hazaiak nagy nyomást gyakoroltak a vendégkapura, míg a vendégek ellentámadással próbálkoztak. A 78. percben Šveljo Živkovval találta szembe magát, ám a hazaiak kapusa bravúrosan mentett. A 90. percben Đuranović jobb oldali beadását Resanović lekezelte, és az ötösről a hálóba vágta. Az eredmény reális.

Topolya: TSC–Omladinac 0:0

Városi stadion, 350 néző, vezette: Papišta (Šid).

TSC: Popin, Boros T., Cvetković, Nastić, Resanović, Radović, Boros Cs., Rakić, Milić (Medić), Šicar (Milovanović), Jokić.

Omladinac: Jagodić, Mandić, Đukić, Maćković, Despotović, Kokir (Hakać), Ležajić, Živković, Pavlović (Beraković), Simić, Božinović.

Ezen a találkozón a šidi játékvezető mindent elkövetett, hogy a hazai csapat ne győzzön. A 27. percben lapok nélkül állította ki Boros Csabát, így a hazaiak tíz emberre fogyatkoztak. A topolyaiak ennek ellenére a második félidőben mindent megtettek, hogy ne csak az ellenfelet, hanem a játékvezetőt is legyőzzék, aki mindenki füle hallatára – ez ritkán történik meg egy mérkőzésen –, hangosan szidalmazta Šicart, a hazaiak játékosát. A helyzetek kihagyása után az utolsó percben Milovanovićnak adódott nagy lehetősége, hogy megszerezze csapatának a győzelmet jelentő gólt, de amikor szemtől szembe került Jagodić kapussal, nem tudta megadásra késztetni.

A 14. forduló: Radnički (NP)–Banat 2:0, Dunav–Radnički (Š) 1:1, Odžaci–Borac 4:2, Sloga–Železničar 4:0, Cement–Radnički (M) 0:0, Dolina–Vršac 1:2, Zenta–Bácska 1901 1:1, TSC–Omladinac 0:0

8

A következő forduló (november 21-én): Omladinac–Radnički (NP), Bácska 1901–TSC, Vršac–Zenta, Radnički (M)–Dolina, Železničar–Cement, Borac–Sloga, Radnički (Š)–Odžaci, Banat–Dunav.

BÁCSKAI LIGA

Adorján: Tisza–Polet 3:3 (2:2)

Adorjáni pálya, 120 néző, vezette: Đumić (Topolya). Góllövők: Kekezović a 32., a 37., Rovčanin a 60., illetve Đaković a 30., a 41. és Romić a 65. percben.

Tisza: Pešić, Radulović, Rovčanin, Győri, Vojvodić, Živković (Maslovara), Kekezović, Mandić, Damjanović, Kolundžić, Trbović, Babić.

Polet: Đurišić, Komazec S. (Perunišić), Medojević, Pejanović, Jovišić, Simendić, Komazec N., Romić, Bosnić, Đaković, Fultura.

Az őszi idény utolsó hazai mérkőzésén az adorjáni szurkolók biztos győzelemben reménykedtek a sziváciak ellen, de a végén nagy csalódás érte őket, nem sikerült megszerezniük a magas helyezéshez szükséges három pontot. A két csapat harmadik egymás elleni találkozója kezdettől fogva nagyon jó iramú volt, a vendégek a találkozó nagy részében védekezésre szorultak, a Tisza-parti fiúk óriási mezőnyfölényben játszottak, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést a 30. percben. A hazaiak a 32. percben már egyenlítettek. Kekezović középen kapott jó indítást, kicselezte a védőket, és szép lövéssel egyenlített. Öt perccel később Živković húzott el a bal szélen, kitűnő beadására pedig ismét Kekezović érkezett jókor, és a hálóba fejelt. A hazaiak öröme azonban nem sokáig tartott, mert a sokat bizonytalankodó hazai védők mellett ismét Đaković húzott el, és Pešić kapus újabb hibája után újra egyenlített, így döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok. A szünet után még inkább kidomborodott a hazaiak fölénye, de sorozatban kihagyták a jobbnál jobb gólhelyzeteket, míg végül a 60. percben Rovčanin góljával az adorjániak újra előnyhöz jutottak. Öt perccel később a vendégek egy 35 méteres szabadrúgásból Romić révén újra egyenlítettek. A hajrában a hazaiak mindent megtettek a győzelem érdekében, de a szerencse ezen a mérkőzésen elpártolt tőlük, legalább 10-15 ígéretes gólhelyzetet kihagytak, és erejükből már csak néhány kapufára tellett. Így a vendégek egy nagyon értékes ponttal távoztak a Tisza-parti faluból.

A 14. forduló: Tekstilac–Mladost (T) 2:2, Bratstvo–Becse 1:0, Bácska (P)–OFK Mladost 1:0, Radnički (Z)–Sloga 1:2, Szabadka–ŽAK 4:0, Vrbas–Tavankút 2:1, Tisza–Polet 3:3, Srbobran–Zadrugar 2:1.

8

A következő forduló (november 21-én és 22-én): Zadrugar–Tekstilac, Polet–Srbobran, Tavankút–Tisza, ŽAK–Vrbas, Sloga–Szabadka, OFK Mladost–Radnički (Z), Becse–Bácska (P), Mladost (T)–Bratstvo.

BÁNÁTI LIGA

A 14. forduló: ŽAK–Slavia 3:0, Radnički (K)–Budućnost 2:0, Vršac United–Kozara 0:0, Proleter–Radnički (S) 2:1, Jedinstvo (TB)–Polet 5:0, Sloboda–Jedinstvo (BK) 1:0, Sloga–Radnički (N) 3:1, Mladost–Crvena zvezda 3:0.

12

A következő forduló (november 21-én és 22-én): Crvena zvezda–ŽAK, Radnički (N)–Mladost, Jedinstvo–Sloga, Polet–Sloboda, Radnički (S)–Jedinstvo (TB), Kozara–Proleter, Budućnost–Vršac United, Slavia–Radnički (K).

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI LIGA

A 14. forduló: Veternik–Sremac 6:2, Budućnost (SN)–Crvena zvezda 0:1, Kupinovo–Borac 2:1, Sloga–Mladost 0:3, Laćarak–ŽSK 0:4, Hajduk–Kabel 3:0, Slavija–Jugović 1:0, Jedinstvo–Budućnost (G) 4:1.

9

A következő forduló (november 21-én és 22-én): Budućnost (G)–Veternik, Jugović–Jedinstvo, Kabel–Slavija, ŽSK–Hajduk, Mladost–Laćarak, Borac–Sloga, Crvena zvezda–Kupinovo, Sremac–Budućnost (SN).

SZABADKAI LIGA

Törökkanizsa: Obilić–Preporod 5:2 (0:1)

Obilić-stadion, 50 néző, vezette S. Bedić (Györgyén). Góllövők: Šarapa az 50. és az 56., Zivlak a 74., Savić a 83. és Terzin a 88., illetve Kopanja a 41. és a 63. percben.

Obilić: Stijović, Zivlak, Terzin, Miroslav Mijić, Marko Mijić (Dražić), R. Dabevski (Brkljač), Šarapa, Đukić, T. Dabevski, Savić, Janković.

Preporod: Sekulić, Cekić, Ždrnja, Grbić, Đorđević, M. Kovač, Grabež, Popović, Kopanja, Petričević (Karajčić), U. Kovač.

Az első félidőben a vendégek jobbak voltak, s a vezetést is megszerezték. Kellett ehhez a hazai védelem hibája is, ugyanakkor tény, hogy Kopanja 15 méterről nagyszerűen találta el a labdát, és erős lövése utat talált a jobb alsó sarokba. A második félidő elején Šarapa két gólt lőve egymaga hat perc alatt megfordította az állást. A vendégek nem adták fel, egy tetszetős támadás végén Kopanja is megszerezte a maga második találatát, ezzel kiegyenlített. Az utolsó negyedórára a hazaiak egyre nagyobb fölénybe kerültek, s háromszor is betaláltak a Preporod hálójába. A Preporodnak néhány veszélytelen ellentámadáson kívül többre nem futotta az erejéből, így végül a törökkanizsaiak nagyarányú győzelmet arattak.

Pannónia: Pannónia–Bajsa 3:0 (1:0)

Pannónia-pálya, 80 néző, vezette: Puzović (Szabadka). Góllövők: Latinović (11-esből) a 14., Tutić a 69. és Vidarić a 90. percben.

Pannónia: Živko, Vislavski, Mezei, Savić (Vidarić), Latinović, Resanović (Cseh), Jovanić, Tutić, Pejović, Svetičanin, Dražić.

Bajsa: Lackó, Grgić (Latyák), Budai, Tóth, Ocsenás, Rekecki, Šušnjar, Drašković, Rahić, Dér, Pjevač (Nerac).

A szomszédok rangadóját a Pannónia nyerte. A hazai csapat a találkozó nagyobb részében jobban játszott, és több gólszerzési lehetősége is volt, mint a vendégeknek. A hazai csapat a 14. percben jutott vezetéshez, büntetőből. A szünetig volt még két nagy gólszerzési lehetősége, de azok kimaradtak. A szünet után a bajsaiaknak is adódott egyenlítési lehetőségük, de Drašković lövése az 55. percben a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 60. percben Latinović 20 méterről bombázott kapura, de a bal felső sarokba tartó lövését Lackó szögletre ütötte. A 65. percben egy gyors ellentámadást vezetett a vendégcsapat, a csereként beállt Nerac lövése pedig a kapufán csattant. A 68. percben a bajsai csapat tíz emberre fogyatkozott, mivel Budai megkapta a második sárga lapját. Egy perccel később egy szép hazai támadás után Tutić 2:0-ra növelte csapata előnyét, míg a 90. percben Vidarić is gólt lőtt, beállítva a 3:0-s végeredményt.

A 14. forduló: Njegoš–Jadran 1:1, Tornyos–Proleter 1:1, Egység–Potisje 0:2, Sloga–Bácska 0:2, Pannónia–Bajsa 3:0, Radnički–Vinogradar 5:1, Obilić–Preporod 5:2, a Krivaja szabad volt.