2024. április 27., szombat
LABDARÚGÁS

Gólcsend Zentán és Topolyán

SZUPERLIGA

A 11. forduló: Rad–Metalac 0:1, Borac–Vojvodina 4:2, OFK Beograd–Spartacus 2:0, Crvena zvezda–Novi Pazar 2:0, Radnički (N)–Jagodina 0:0, Voždovac–Partizan 1:2, Čukarički–Mladost 0:1, Radnik–Javor 1:1.

8

A következő forduló (október 3-án): Metalac–Javor, Mladost–Radnik, Partizan–Čukarički, Jagodina–Voždovac, Novi Pazar–Radnički (N), Spartacus–Crvena zvezda, Vojvodina–OFK Beograd, Rad–Borac.

I. LIGA

A.7. forduló: Loznica–ČSK 1:1, Donji Srem–Sloboda 0:0, Inđija–Napredak 0:1, Radnički 1923–Proleter 1:1, Bačka (P)–Dinamo 2:0, Kolubara–Bežanija 2:0, Zemun–BSK 0:1, Sloga–Sinđelić 0:0

2

A következő forduló (október 3-án): ČSK–Sinđelić, BSK–Sloga, Bežanija–Zemun, Dinamo–Kolubara, Proleter–Bačka (P), Napredak–Radnički 1923, Sloboda–Inđija, Loznica–Donji Srem.

VAJDASÁGI LIGA

Zenta: Zenta–Odžaci 0:0

Zentai városi stadion, 300 néző, vezette: Željković (Crvenka).

Zenta: Živkov, Misić (Đuranović), Jelić, Lalević, Tomović, Pronek, Resanović, Rajkovača, Kovačević (Josović), Vojvodić, Balabanović.

Odžaci: Kronić, Krš (Svitić), Prelić, Dabić, Babić, Stanković, Slavuljica (Tomić), Milić (Perendić), Ćovin, Matijašević, Božičić.

A magasabb rendfokozatot megpályázó vendégek kemény ellenállást tanúsítottak a fiatal zentai csapatnak. A mérkőzésen nagy küzdelem, de kevés helyzet volt. A 14. percben Balabanović egyéni akció után szemben találta magát a vendégek kapusával, de mint egy hat méteres lövését Kronić bravúrosan hárította. A második félidőben a hazaiak még többet támadtak, de nem tudtak gólt lőni. A legnagyobb esélye erre Resanovićnak volt, aki mint egy öt méterről a kapust találta el, és a labda végiggurult a gólvonalon, és a vendégvédők tisztázni tudtak.

Topolya: TSC–Dunav 0:0

Topolyai városi stadion, 350 néző, vezette: Davidović (Žitište).

TSC: Jorgić (Popin), Boros T., Cvetković, Todorović, Resanović, Nastić, Boros Cs., Stojković (Medić), Rahić, Šicar, Milovanović (Đukić).

Dunav: Jović, Jaguzović, Kovačević, Tanović, Zarić, Kačar, Košutić, Višnjić (Radaković), Katanić, Ašćerić, Dimić (Grubor).

A vendégcsapat ezen a találkozón többnyire védekezésre rendezkedett be, és gyors ellentámadásokkal próbálta meglepni a hazai védelmet. A hazaiak irányították a játékot, azonban az adott lehetőségeket a csatáraik kihagyták, és így csak egy pont jutott nekik. @sz= K. M.

A 7. forduló: Cement–Radnički (NP) 3:0, Dolina–Sloga 0:1, Zenta–Odžaci 0:0, TSC–Dunav 0:0, Omladinac–Banat 3:0, Bácska 1901–Radnički (Š) 0:0, Vršac–Borac 1:1, Radnički (M)–Železničar 2:2.

2

A következő forduló (október 3-án és 4-én): Radnički (NP)–Železničar, Borac–Radnički (M), Radnički (Š)–Vršac, Banat–Bácska 1901, Dunav–Omladinac, Odžaci–TSC, Sloga–Zenta, Cement–Dolina.

BÁCSKAI LIGA

Adorján: Tisza–Bácska (Pacsér) 3:0 (2:0)

Adorjáni pálya, 100 néző, vezette: Vasiljević (Hódság). Góllövők: Mandić a 38., Živković a 43. és Kekezović (11-esből) a 63. percben.

Tisza: Pešić, Győri, Radulović, Vojvodić, Mijatović, Kekezović (Rovčanin), Mandić, Živković, Kolundž (Maslovara), Damjanović (Velez), Trbović.

Bácska: Gavrić, Šarčević, Grbić, Todorović (Milenković), Bačić, Lazarević, Ivš (Poznić D.), Perazić, Zec, Poznić B. (Puhalák), Ćeran.

Az adorjáni szurkolók kedvenceik múltheti jó játéka és bácsszentiváni pontszerzése után bizakodva várták a régi rivális pacséri Bácska elleni találkozót. Nem is kellett csalódniuk, mert a hazai zöld-fehérek semmit sem bíztak a véletlenre, kezdettől fogva mezőnyfölényben játszottak, de a kínálkozó gólhelyzeteket az első fél órában nem sikerült kihasználniuk. Ugyanakkor a vendégek ritka ellentámadásokkal kísérleteztek, de nem sok sikerrel. Az első félidő hajrájában azután gyorsan eldőlt a mérkőzés sorsa. A 38. percben Živković jobb oldali szögletből beívelt labdáját Mandić Gavrić hálójába fejelte, és vezetéshez juttatta csapatát. Öt perccel később Živković középen kapott egy jó indítást, megkerülte a védőket, egyedül tört kapura, és a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt, így a hazaiak kétgólos előnyével tértek pihenőre a csapatok. Szünet után a vendégek nagyobb sebességre kapcsoltak ugyan, kiegyenlítődött a játék, de igazi gólhelyzetet nem sikerült összehozniuk, inkább a két tizenhatos között folyt a játék. Igazi gólhelyzetet csak a 63. percben sikerült kialakítaniuk, ekkor egy szép összjáték után a találkozó legjobbja, Živković megkerülte a védőket, egyedül tört kapura, a kifutó vendégkapus pedig szabálytalanul szerelte. A játékvezető jogos büntetőt ítélt a Tisza-partiak javára, amelyet Kekezović biztos lövéssel értékesített, és ezzel beállította a találkozó végeredményét is. A Tisza-partiak jó játékkal megszerezték harmadik győzelmüket az idei idényben. @sz = B. M.

A 7. forduló: Szabadka–Tekstilac 4:0, Vrbas–Radnički (Z) 0:1, Tisza–Bácska (P) 3:0, Srbobran–Bratstvo 1:2, Zadrugar–Mladost (T) 1:2, Polet–Becse 1:3, Tavankút–OFK Mladost 1:0, ŽAK–Sloga 1:1.

4

A következő forduló (október 3-án és 4-én): Tekstilac–Sloga, OFK Mladost–ŽAK, Becse–Tavankút, Mladost (T)–Polet, Bratstvo–Zadrugar, Bácska (P)–Srbobran, Radnički (Z)–Tisza, Szabadka–Vrbas.

BÁNÁTI LIGA

A 7. forduló: Jedinstvo (TB)–ŽAK 2:0, Sloboda–Proleter 1:0, Sloga–Vršac United 3:1, Mladost–Radnički (K) 3:0, Crvena zvezda–Slavia 0:4, Radnički (N)–Budućnost 3:1, Jedinstvo (BK)–Kozara 2:1, Polet–Radnički (S) 2:1.

0

A következő forduló (október 3-án és 4-én): ŽAK–Radnički (S), Kozara–Polet, Budućnost–Jedinstvo (BK), Slavia–Radnički (N), Radnički (K)–Crvena zvezda, Vršac United–Mladost, Proleter–Sloga, Jedinstvo (TB)–Sloboda.

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI LIGA

A 7. forduló: Laćarak–Veternik 2:1, Hajduk–Sloga 3:1, Slavija–Kupinovo 1:0, Jedinstvo–Budućnost (SN) 4:2, Jugović–Crvena zvezda 0:2, Kabel–Borac 2:3, ŽSK–Mladost 1:1. a Budućnost (G)–Sremac találkozóról nem érkezett jelentés.

3

A következő forduló (október 3-án és 4-én): Veternik–Mladost, Borac–ŽSK, Crven zvezda–Kabel, Sremac–Jugović, Kupinovo–Jedinstvo, Budućnost (SN)–Budućnost (G), Sloga–Slavija, Laćarak–Hajduk.

SZABADKAI LIGA

Hajdújárás: Vinogradar–Potisje 2:0 (2:0)

Hajdújárási sportközpont, 150 néző, vezette: Dragojlović (Szabadka).

Góllövő: Vukov a 4. és a 26. percben.

Vinogradar: Dragosavljević, Zobenica (Engi V.), Nágel Cs., Ruski, Haskó Zs., Kmec, Nágel Zs. (Jagodić), Vojnić Tunić, Guljaš, Vukov, Veselinov (Lazić).

Potisje: Csanádi, Vidović (Kiss), Rúzsa, Barjaktarović, Papdancsó, Muhi, Tandari, Guberinić, Romić, Nikutović, Tacsi.

Az elmúlt két fordulóban nyújtott bizonytalanabb teljesítmény után a hajdújárási együttes kiváló játékkal múlta felül a viszonylag jó nevekből álló, ám ezen a mérkőzésen a kaput csak kétszer eltaláló magyarkanizsai csapatot. A Vinogradar már a 4. percben vezetéshez jutott, miután a kapu előtt Vukovra nem figyeltek a vendégvédők, ő pedig közelről rutinosan a hálóba talált. A hazai támadások tovább folytatódtak, a gól után egy perccel újra Vukov lőtt, de Csanádi hárított. A 26. percben megduplázták előnyüket a hazaiak: Nágel Csaba távolról ívelt a Potisje kapuja elé, a labda a hosszú saroknál álló Vukov elé került, kinek hálóba tartó fejesét Csanádi menteni akarta, azonban a hálóba ütötte. Az első vendéglövést a 27. percben láthatták a nézők, de Guberinić labdája a kapu fölött hagyta el a játékteret. Az 53. percben Guljaš került helyzetbe, de kiszorított helyzetből fölé lőtt. A vendégek a 65. percben voltak legközelebb a szépítéshez, miután Romić jól fordult le védőjéről, de lövését Dragosavljević bravúrral védte, majd nem sokkal később Nikutović rövid sarokba tartó lövését hárította kitűnő reflexszel a hajdújárási kapus. A mérkőzés végéig Vukov és Lazić is növelhette volna a hazaiak előnyét, de Csanádi kapus mindkétszer hárítani tudott. @sz= T. T.

Törökkanizsa: Obilić–Egység 4:1 (2:0)

Obilić pálya, 100 néző, vezette Popović (Szabadka). Gólszerzők: T. Dabevski a 38. és 42.,  Žiškov a 70. és 74., illetve Vujović a 90.percben .

Obilić: Stijović, Miroslav Mijić, Terzin, Sövényházi, Marko Mijić, Jevtić, Sarapa, Dražić (R. Dabevski), T. Dabevski, Brkljač (Žiškov), Janković.

Egység: Kaluđerović, Dobanović, Balać, Oláh, Marko Pejović, Mirko Pejović, Sekicki, Itaj, Vujović, Mendler, Belada.

A hazaiak az egész találkozón fölényben voltak a kishegyesi vendégeikkel szemben, ezzel is igazolták, hogy nem véletlenül állnak a táblázat élén. A játék többnyire a vendégek térfelének közepén zajlott egészen a 38. percig, amikor Toma Dabevski egy remek lövéssel vezetéshez juttatta csapatát. Néhány perccel később megszerezte második találatát is. A második félidőt a csereként beállt Nikola Žiškov határozta meg, aki négy perc alatt újabb két góllal terhelte meg az Egység kapuját. A vendégek szépítő találatát Zdravko Vujović szerezte meg a 90. percben. @sz = M. M.

Bajsa: Bajsa–Bácska (M) 2:2 (1:2)

Bajsai pálya, 200 néző, vezette: Puzović (Szabadka). Góllövők: Rahić a 25., 82. (11-esből), illetve Peko a 41. és Kiss a 45. percben.

Bajsa: Lackó, Grgić, Zsemberi, Mudrinski, Očen, Dér, Rekecki, Šušnjar, Rahić, Drašković, Tóth (Nerac).

Bácska (Mohol): Đukić, Stojanov, Peko, Laták, Kiss, Lajković, Korać (Božić), Morović, Lovre, Szél (Mihajlović).

Az első 20 percben egyenlő ellenfelekként küzdöttek a csapatok. Ezt követően Rahić révén a Bajsa vezetéshez jutott. Azonban az első félidő hajrájában Peko a 41. percben, majd kicsivel később Kiss megfordították az állást. A szünet után a vendégcsapat mintegy 30 percig jobban játszott, mint a hazaiak, helyzetük is volt, hogy bebiztosítsák győzelmüket, de Morović kétszer is hibázott. Az utolsó negyed órában a Bajsa állandóan támadott, védekezésre kényszerítette a vendégeket, akik a 82. percben hibát vétettek, így a játékvezető a büntető pontra mutatott, melyet Rahić végzett el, és találatával beállította a végeredményt. @sz= K. M.

A 7. forduló: Njegoš–Pannónia 1:2, Radnički–Sloga 2:0, Obilić–Egység 4:1, Krivaja–Jadran 0:0, Preporod–Proleter 0:0, Vinogradar–Potisje 2:0, Bajsa–Bácska 2:2, a Tornyos szabad volt.