2024. április 27., szombat

Rogić sikere

Leona Rogić, a Spartacus műkorcsolyázója megnyerte a Belgrád Trófeája elnevezésű versenyt a fiatalabb juniorok mezőnyében. A mezőnyben Szerbia és Macedónia 84 versenyzője lépett jégre. Rogić áprilisban tovább folytatja az edzéseket Belgrádban, majd a szerbiai válogatottal Lengyelországba utazik egy nemzetközi versenyre.

Kiválóan szerepeltek a Spartacus súlyemelői Budapesten, a XVIII. Soroksár Kupa elnevezésű versenyen, melyen magyar, cseh, német, holland, szlovák, litván, ukrán, lengyel, svájci, finn és horvát súlyemelők is részt vettek. Rozsnyik Ervin másodedző vezetésével a szabadkai csapat mindhárom versenyzője aranyérmet szerzett, hiszen a 77 kg-os súlycsoportban indult Kanizsai Áron (115+142, 257 kg), a 85 kg-osban versenyző Árokszállási Ervin (107+137, 244 kg) és a +105 kg-os kategóriában pódiumra lépő Miloš Kodžo (114+137, 251 kg) is a dobogó legfelső fokára állhatott.  A legjobb ifjúsági versenyzőnek a 324 Sinclair-pontot szerzett Kanizsai Áron bizonyult, és húsz ponttal előzte meg a második helyezett litván súlyemelőt.

Az I. férfi röplabdaliga utolsó előtti fordulójában a Spartacus 3:0-ra legyőzte a belgrádi Železničart. A mezőnyt a Niš vezeti 50 ponttal, a 49 pontos Klek, a 47 pontos Kosovska Mitrovica és a 46 pontos Jedinstvo előtt. A Spartacus 42 ponttal az ötödik helyen áll.

A Spartacus teniszezője, Nemanja Subanović Belgrádban megnyerte a 16 éven aluliak számára rendezett tenisztornát. A szabadkai játékos a döntőben a Tipsarević Akadémia teniszezőjét, Stefan Latinovićot győzte le 6:4, 6:7, 6:1 arányban.

A szabadkai sétaerdei sportcsarnokban tartották a 16. Super Enpi elnevezésű karate-tornát, melyen 12 európai ország 1700 versenyzője vett részt. A torna a versenyzők nagy részének kiváló főpróbának bizonyult az április 18-án és 19-én Lettországban rendezendő Európa-bajnokság előtt. A versenyt Vjekoslav Ostrogonac, a Városi Tanács sporttal, turizmussal és ifjúsági ügyekkel megbízott tagja nyitotta meg, majd elismerő okleveleket adott át mindazoknak, akik hozzájárultak a Super Enpi Kupa fejlődéséhez. Elismerést Milenko Pejušković, Vjekoslav Ostrogonac, Dragan Golić, Milosav Milosavljević, Rajko Vranješ, Stojan Stojković, Miloš Hitka, Dan Duma, Makszim Kirsoska, Mirče Opeloski, Jamal Measara és Aca Ćirović vehetett át Milorad Ćopićtól, a torna főszervezőjétől, az ENPI Karateklub elnökétől.

Negyvenhat bosznia-hercegovinai, horvátországi, szlovéniai és szerbiai klub 329 versenyzőjének részvételével tartották meg Újvidéken a Szerbia Open elnevezésű nemzetközi úszóversenyt, mely országos bajnokság is volt egyben az ifik és a serdülők részére. A Spartacus tizenegy (8 fiú, 3 lány) tagú csapata 26 éremmel (14 aranyat, 6 ezüstöt, 6 bronzot) térhetett haza. A serdülők mezőnyében aranyérmet Jovana Đurić (400, 800, 1500 gyors az országoson és abszolút kategóriában is) és Nikola Ratkov (400, 800, 1500 gyors) nyert, ezüstérmet Ratkov (800 és 1500 gyors, abszolút kategória és 200 gyors, országos) és Hunyadi Dávid (800 gyors) szerzett, a harmadik helyen pedig Đurić (200 pillangó), Ladányi Lili (1500 gyors) és Ratkov (100 gyors) végzett. A juniorok mezőnyében Barna Andrej (50, 100, 200 gyors) és Hunyadi Filip (200 pillangó, országos és abszolút) nyert aranyérmet, a második helyen Barna (50 és 200 gyors, abszolút) végzett, a harmadik helyen pedig Barna (100 gyors, abszolút) és Hunyadi (50 és 100 pillangó) végzett.