2024. április 27., szombat
BIRKÓZÁS

Szabadkai döntetlennel kezdődött

A hétvégén megkezdődtek a küzdelmek a szerbiai I. birkózóligában. A szabadkai Spartacus és a belgrádi Partizan megosztoztak a pontokon, míg a magyarkanizsai Potisje magabiztos győzelemmel kezdett a valjevói Mladost ellen.

Szabadka: Spartacus–Partizan 4:4

Sétaerdei sportcsarnok, 50 néző, vezette: Nenadić, Torbica (Nagybecskerek).

Részeredmények, 59 kg: Tarbuk–Pajić 0:1 (tus az 1. menetben), 66 kg: Dudás–Erski 1:0 (0:2, 3:0), 71 kg: M. Štefanek–Dešić 0:1 (0:5, 0:3), 75 kg: Penjov Er.–Baltić 1:0 (tus a 2. menetben), 80 kg: Balázs–Balović 0:1 (technikai tus a 2. menetben), 85 kg: Tóth–Bulatović 0:1 (technikai tus az 1. menetben), 98 kg: Bosnić–Knežević 1:0 (0:0, 6:0), 130 kg: Bín–Živanović 1:0 (5:2, 0:1).

Dinamikus, rendkívül izgalmas összecsapáson a két csapat megosztozott a pontokon. Pajić győzelmével a vendégek szerezték meg a vezetést, de Dudás azonnal egyenlített. A következő két párharc után 2:2-es döntetlent mutatott az eredményjelző, majd Balović és Bulatović győzelmeivel a fekete-fehérek 4:2-es előnyre tettek szert. A hazaiak azonban a két legnehezebb súlycsoportban, Bosnić és Bín révén nyertek, és megmentettek egy pontot. A mérkőzés elején Andrija Romić, a Spartacus Birkózóklub elnöke virágcsokrot nyújtott át a világbajnok Davor Štefaneknek és a válogatott edzőjének, Sreten Damjanovićnak.

Magyarkanizsa: Potisje–Mladost (Valjevo) 6:2

Részeredmények, 59 kg: Nagy 1:0 (küzdelem nélkül), 66 kg: Horti–N. Jovanović 0:1 (technikai tus a 4. percben), 71 kg: Zöldi–Tomić 1:0 (tus a 3. percben), 75 kg: Korom–Pantelić 1:0 (technikai tus az 1. percben), 80 kg: Slejher–Rajevac 1:0 (tus a 2. percben), 85 kg: Macura–Petronijević 0:1 (4:8, pontozással), 98 kg: Bózsó–M. Jovanović 1:0 (tus a 3. percben), 130 kg: Varga–Urošević 1:0 (feladás).

A Potisje magabiztos győzelemmel rajtolt a bajnokság nyitómérkőzésén az újonc valjevói Mladost ellen, aki a ligából kilépő obrenovaci TENT csapata helyett szerepel. A legkönnyebb súlycsoportban Nagy Szebasztián küzdelem nélkül, míg a legnehezebb súlycsoportban Varga Zoltán feladással győzött, és így a hazaiak kétpontos előnyre tettek szert. A többi súlycsoportban szép és látványos mérkőzéseken a hazaiak három tus- és egy technikaitus-győzelmet aratva szerezték meg a bajnoki pontokat.