2024. május 10., péntek
NBA LIGA

Ibakával visszatért a remény

Durant (előtérben) jó volt, Duncan nem (Fotó: Beta/AP)

Amikor Serge Ibaka az NBA liga rájátszása 1. fordulójában megsérült, az orvosok első véleménye szerint számára véget ért az idény. Kiderült azonban, hogy a spanyol válogatott kongói származású, 25 éves kosarasa a vártnál gyorsabban felépült, a múlt éjjel már játszott is a nyugati főcsoport döntőjének harmadik meccsén, s vele a pályán az Oklahoma egészen más képet mutatott, mint a San Antonióban megtartott és elveszített első két meccsen. Ibaka 15 ponttal, 7 lepattanóval és 4 blokkolással uralkodott a palánkok alatt, Russell Westbrook 26, Kevin Durant pedig 25 ponttal járult hozzá a győzelemhez. A másik oldalon Manu Ginobili volt 23 ponttal a legeredményesebb, míg Tony Parker és Tim Duncan átlagon alulit teljesítettek. A negyedik meccset is Oklahoma Cityben tartják meg, és a vendéglátók teljesen visszatérhetnek a sorozatba.

Rájátszás, nyugati főcsoport, döntő, 3. mérkőzés: Oklahoma–San Antonio 106:97 (a sorozatban 1:2).