2024. április 27., szombat

Adorjánon nyert a Potisje

TISZA MENTI LIGA

Adorján: Tisza B–Potisje (Magyarkanizsa) 0:1 (0:1)

Adorjáni pálya, 80 néző, vezette: Marković (Csóka). Góllövő: Balgó a 39. percben.

Tisza B: Kocsis, Bús, Vadász, Csizmadia, Mišković K. (Borsos Z. Csaba), Bagi R., Kávai A. (Kis Z.), Takács (Csernák R.), Törteli D., Préda M., Újhelyi.

Potisje: Apró Lóránt, Szögi, Sóti, Sarnyai, Barjaktarović, Papdancsó, Kis G. (Basa), Lončar (Dobó), Csanyiga, Balgó (Gavrić), Apró Levente.

Az adorjáni Tisza tartalékcsapata a valaha szebb napokat is megélt magyarkanizsai Potisjét fogadta. A községi rangadó végig egyenrangú játékkal telt el. A vendégek kezdettől fogva enyhe mezőnyfölényben játszottak, de az adorjáni fiatalok védelme ezúttal kiválóan helytállt. A hazai védelem egyetlen megingását azonban a 39. percben a vendégek ügyesen kihasználták, és megszerezték a találkozó egyetlen gólját. Csanyiga a jobb szélen lerázta védőjét, középre gurított labdáját pedig a tapasztalt Balgó a hálóba juttatta, így a vendégek egygólos előnnyel tértek pihenőre. A folytatásban is a vendégek irányították a játékot, távoli lövésekkel próbálkoztak, de azok rendre célt tévesztettek, és Kocsis kapus is jól őrizte hálóját. Az adorjáni fiatalok a középpályán és támadásban ezúttal szokatlanul gyenge teljesítményt nyújtottak, így egyenlítésre nem futotta erejükből. A Potisje gárdája egyébként nagyobb arányban is nyerhetett volna, a vendégcsatárok azonban a hajrában több nagy helyzetet is elpuskáztak. Az elmúlt hétvégén kilenc csapat részvételével megkezdődött a bajnokság a Tisza menti pionírligában is. Az adorjáni Tisza csapata bravúros 7:1-es győzelmet aratott Martonoson az újonnan alakult Jedinstvo otthonában.

Jedinstvo–Horgos 1911 2:2 (1:1)

Jedinstvo-pálya, 50 néző, vezette: Bibin (Törökkanizsa). Góllövők: Šormaz (11-esből) a 39., Rankov a 72., illetve Orosz a 7. és Huszár a 80. percben.

Jedinstvo: Sodić, Živkov, Kalmár, S. Brzak, Juhász (Vranković), B. Brzak, Pejin (Šećerov), Zrim, Rankov, Šormaz, Milanov (Szecsei).

Horgos 1911: Bende, Pejin (Lobozás), Bohata G., Momirov, Bohata E., Fodor I., Huszár, Marković, Orosz (Kolompár), Fodor D., Somogyi (Puljaji).

A szerkesztő megjegyzése: mivel lapunknak nem volt helyszíni tudósítója, így csak a jegyzőkönyvet közöljük. A vendégcsapat részéről sok kritika érte a játékvezetőt, akinek a munkáját majd a játékvezetői testület és a ligafelelős bizottság véleményezi.

A 4. forduló: Obilić–Hajduk 7:0, Jedinstvo (M)–Graničar 2:5, Tisza B (A)–Potisje 0:1, Jedinstvo (SK)–Horgos 1911 2:2, Tromeđa–Jadran 3:6, Slavija–Radnički Gladiolus 4:1.

1

A következő forduló: Radnički Gladiolus–Obilić, Jadran–Slavija, Horgos 1911–Tromeđa, Šampion–Jedinstvo (SK), Potisje–Sloga, Graničar–Tisza B (A), Tisza (P)–Jedinstvo (M).

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Szabadka: Elektrovojvodina–Solid 2:0 (1:0)

Nikola Tesla pálya, 40 néző, vezette: Dobrijević (Bajmok). Góllövők: Vulikić a 36. és Veselji a 76. percben.

Elektrovojvodina: Nikić, Knežević, Mrdaković, Grbić, Rađenović, Vulikić, Poljaković (Mićić), Takács (Paunković), Matošić (Veselji), Mihalić, Péter.

Solid: Crnojević, Božović, Kojić (Vidakov), Vukasović, Lazarević, Bracanović, Brkić, Karadžić, Ivković, Andrić, Zsoldos (Šešić).

A szomszédok rangadója izgalmas, harcias, de sportszerű küzdelmet hozott. Az Elektrovojvodina a 36. percben szerezte meg a vezetést, amikor a Takács beadását követően kialakult helyzetet Vulikić értékesítette. A második félidőben kezdeményezőbben lépett fel a Solid csapata, így azonban teret hagyott a hazaiak ellentámadásainak. Egy ilyen gyors kontratámadásból Veselji volt eredményes. A gól után még jobban kitámadtak a vendégek, azonban a telep védelme e mérkőzésen áttörhetetlen volt. A találkozó hátralévő idejében érettebb helyzeteik a hazaiaknak voltak, azonban a döntő pillanatokban hibáztak, így maradt csak kétgólos a győzelmük.

Visnyevác: Udarnik–Zrinjski 1:1 (0:1)

Visnyeváci pálya, 70 néző, vezette: Rauković (Szabadka). Góllövők: Torbica a 67., illetve Petrović R. a 34. percben.

Udarnik: Lulić, Op (Futó), Babić M., Lazić (Anitics), Trkulja, Knežević R., Biró, Kitanović, Knežević M., Torbica (Gavrilov), Babić S.

Zrinjski: Zarić, Špetim, Dobrotić (Šarčević), Bačić (Misini), Skenderović, Petzrović R., Horvacki, Pistalo, Babičković (Ramović) Petrović S., Buljovčić.

Ezen a mérkőzésen a játékosok a foci helyett inkább egymás rugdosásával, szövegeléssel és a játékvezetővel való vitatkozással voltak elfoglalva. A vezetést a vendégeknek a hazai védőjátékosok hozták össze, az egyik játékos ki akarta rúgni a labdát, de eltalálta csapattársát, róla pedig Petrovićhoz került a játékszer, aki a hálóba lőtte. A második félidő elején a hazaiak közül Biró a gyorsaságát kihasználva lefutotta a vendégek védelmét, szembekerült Zarić kapussal, de az egyenlítés elmaradt. Nem sokkal később már sikerült egyenlíteni a hazaiaknak, egy szabadrúgás után Torbica fejelt a hálóba. A vendégek az utolsó percekre emberhátrányba kerültek, de rutinosan megőrizték az eredményt.

A 2. forduló: Đurđin–Hajduk 2:5, Udarnik–Zrinjski 1932 1:1, Dušan Silni–Žednik 3:1, Radnički–Bikovo 6:1, Elektrovojvodina–Solid 2:0.

0

A következő forduló: Bratstvo–Đurđin, Solid–Lokomotiva, Bikovo–Elektrovojvodina, Žednik–Radnički, Zrinjski 1932–Dušan Silni, Hajduk–Udarnik.

ZOMBORI LIGA

Zombor: ŽAK–Odžaci 6:0 (2:0)

ŽAK-pálya, 300 néző, vezette: Zeljković (Cservenka). Góllövők: Veselinović a 25., Rančić a 28., a 67. és a 81., Čuljak az 57. és Konjević az 50. percben.

ŽAK: Carić, Janjić, Konjević, Major, Sazdanić, Veselinović, Vidaković (Terzija), Tubić (Radusin), Rančić, Milanović, Čuljak (Munižaba).

Odžaci: Kronić, Gostović, Bradić, Radaković, Stojanović, Kuveljić (Dragan Veselinović), Dejan Veselinović (Stanković), Zec (Čizmar), Vučković, Đorović.

A zombori vasutasok kiváló teljesítményt nyújtottak, és valósággal lehengerelték a liga éllovasát, amely eddig a találkozóig egyetlen gólt sem kapott. Veselinović kezdte meg a gólgyártást, majd Rančić folytatta, aki ezen az összecsapáson is háromszor talált a hálóba. Egy kivételesen jó és sportszerű mérkőzés volt, amelyen egyetlen lapot sem mutatott fel a játékvezető, a nézők pedig elégedetten hagyták el a stadiont – számuk a ŽAK mérkőzésein állandóan növekszik, mivel van is mit látniuk.

.

Bácsszentiván: Stanišić–Mladost 1:4 (0:1)

Prigrevica-pálya, 200 néző, vezette: Krstić (Hódság). Góllövők: Vračarić a 67., illetve Ninković a 6., Ševarac a 78., Stamenić a 88. és Lokić a 90. percben.

Stanišić: Rajić, Vukodinović, Vranković (Jovanović), G. Jakodić-Kuridža, A. Jagodić-Kuridža, Kožul, Grujić (Macura), Vračarić, Žeželj, Cvetićanin (Đurić), Torbica.

Mladost: Rašeta, Radaković, Rapajić (Medić), Čonić, Vejin, Stamenić, Bursać (Šušilović), Ševarac, Đumić, Marunović, Ninković (Lukić).

Az első játékrészben a vendégek jobb teljesítményt nyújtottak, és vezetésre tettek szert. A pihenő után a hazaiak átvették a kezdeményezést, kiegyenlítettek, sőt előnyre is szert tehettek volna. Helyzeteik azonban kimaradtak. A hajrá teljesen az apatiniak jegyében telt el, amit gólokban is kifejezésre juttattak.

A 4. forduló: Kordun–Kula 2:1, Hajduk–Graničar 8:2, Stanišić–Mladost 1:4, Borac–Zadrugar 1:1, Omladinac (D)–Polet 0:0, BSK–Crvenka 0:0, Sloga–Omladinac (B) 0:1, ŽAK–Odžaci 6:0.