Magyarországon a tavasszal három helyszínen végeztek mézmintavételt, a vizsgálat eredményeit nemrég hozták nyilvánosságra.
A mosonmagyaróvári, a debreceni és a gyulai helyszíneken az illetékesek mellett részt vettek a Magyar Mézkereskedők és Csomagolók Egyesületének képviselői, közjegyzők. A méhészeti szaktanácsadók előzetesen 57 zárszalagos mézmintát gyűjtöttek. Élelmiszert forgalmazó egységből 63 mintát vásároltak, valamennyit elküldték vizsgálatra a mézlaborba.
Az vizsgálatokból kiderült, hogy izocukrot (Az izocukor glükóz-fruktóz elegy tömény vizes oldata, amelyet az élelmiszeriparban nagy mennyiségben édesítőszerként használnak. Előnyös tulajdonsága, hogy nehezen kristályosodik, illetve erős nedvszívó képessége miatt megakadályozza a készítmény vízvesztését. A felhasznált nyersanyag: kukorica.) egyik mézben sem mutattak ki. Viszont a modern vizsgálati módszert alkalmazva, kilenc minta esetében igazoltak nem nektár eredetű cukrot a mézben. A mesterséges cukrok bontásához használt enzim jelenlétét, ami mézhamisításra utal, három mintában találták meg.
