A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) új kérelmet nyújtott be az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumához működési engedélyének meghosszabbítása érdekében. A jelenlegi működési engedély július 1-jén jár le.
Ez az engedély teszi lehetővé a NIS számára működésének folytatását, illetve a nyersolaj feldolgozását.
Emlékeztetőül: az amerikai kormányzat a Gazpromnyefty és a MOL közötti, a NIS-ben lévő többségi orosz tulajdonrész értékesítéséről szóló tárgyalásokra vonatkozó engedélyt is mindössze 15 nappal hosszabbította meg. A Szerbiai Rádió és Televízió értesülései szerint ez az engedély szintén július 1-jén jár le.
Dubravka Đedović Handanović bányászati és energetikai miniszter június 16-án aláírta a MOL Csoporttal kötött részvényesi megállapodást, amely a NIS jövőbeni irányítására vonatkozik. A megállapodás akkor lép hatályba, ha a MOL és a Gazpromnyefty megállapodásra jut, és azt az amerikai pénzügyminisztérium illetékes szankciós hivatala is jóváhagyja.
Nyitókép: Archív felvételünk



