Nógrádi György Mi lesz veled Európa? címmel tartott előadást a kishegyesi Kátai-tanyán.
Vélemény
A felhő szó hallatán elsőként Weöres Sándor vonuló felhői jutnak eszembe, a kíváncsi kis Katóval, ki ott hasal egy domb tövén, és fűszálat rágcsálva a felhőket figyeli. Meglesi Mong királyt, a púpos bolondot, a törött kordén utazó kopasztott kányát, a szép nevű királylányt, és a cifra házban utazó artistanőt, aki az égi út helyett a nyári rétre vágyik, hogy futhasson egyet, úgy istenigazából.
Nemrégen az államelnök, még miniszterelnöki tisztségben, félreérthetetlenül kijelentette, hogy Szerbiának nagy szüksége van a nyugat-balkáni vámunióra, hiszen – mint állította – a térség országainak ilyen vonatkozású egysége komoly erőt jelentene az úgynevezett harmadik piacon való fellépést illetően. Szerinte azonban ennél is fontosabb, hogy a vámunió a hosszú távú nyugalom és biztonság letéteményese lenne.
Minden évben nagy fejtörést okoz az iskoláknak, hogy milyen szakokon várják a leendő elsősöket. Hogy hogyan alakuljon ki a lehető legjobb középiskolai hálózat, ahhoz segítségül hívhatóak a munkaerő-piaci felmérés adatai, a szülők és a diákok jelzései, a szakok megnyitásához korlátot szab természetesen az iskolák káderállománya is, ám ezekre a kérdésekre – mit, hol, milyet nyitni?
Egy újabb Hosszú-ügy került napirendre azzal, hogy a világ egyik legjobb úszója bejelentette, világszövetséget alakít, amelynek a feladata a versenyzők érdekképviselete lesz.
Nagybecskereken a vezetékes vizet – a magas arzéntartalom miatt – immár 14. éve tilos emberi szükségletre használni.

