2024. május 20., hétfő
VÁLASZTÁSOK 2023

A civil szervezetek az élet sója

Kerekasztal-beszélgetés a kishegyesi Petőfi Sándor Művelődési Központban

A pénteki programsorozat utolsó előtti állomása a kishegyesi Petőfi Sándor Művelődési Központ előadóterme volt, ahol kerekasztal-beszélgetés zajlott a civil szervezetek képviselőivel. Juhász Bálint, a községi képviselő-testület elnöke elmondta, hogy időről időre tartanak ilyen jellegű kerekasztal-beszélgetéseket a civilekkel, és fontosnak tartja, hogy ez a jövőben is így legyen.

– Többek között ez az épület is, amelyben most ülünk, arról árulkodik, hogy a civil együttműködésben maximálisan partnerek vagyunk. Amikor felmerültek azok a kérdések, hogy hol lehetne a könyvtárnak a legméltóbb helye, illetve hogy mit tudunk kezdeni ezzel az épülettel, és hogyan tudjuk majd megtölteni, akkor szintén leültünk a civil szervezetekkel beszélgetni. Nem vagyok benne biztos, hogy akkor is ennyire színes volt a civil élet Kishegyesen, de már akkor is voltak meghatározó szervezetek. Ma pedig már huszonöt civil szervezettel büszkélkedhetünk Kishegyes községben. Úgy gondoljuk, hogy a civil szervezetek munkáját támogatni és segíteni kell, hiszen ők az élet sója, azáltal, hogy színesítik a mindennapokat, és tartalmat adnak az életnek itt a mi kisközösségünkben. Az, hogy van hova, van kiért és van kivel eljönni, és eltölteni az időt, nagyon fontos elemei a mindennapjainknak.

Dr. Pásztor Bálint, a Vajdasági Magyar Szövetség megbízott elnöke is köszöntötte a civil szervezetek képviselőit és minden jelenlévőt.

– Örülök, hogy ilyen típusú rendezvényre is sor kerül ebben a kampányidőszakban, hiszen nagyon fontos számunkra, hogy a civilekkel való együttműködésünk a lehető legjobb legyen. Édesapám, Pásztor István nevéhez fűződően szeretném megemlíteni, hogy ő hirdette meg 2007-ben a projektalapú politizálás elvét, ugyan nem Kishegyesen, de a községhez tartozó településen, Bácsfeketehegyen. Ebben az időszakban járta a szervezeteket, és meghirdette a programját, ekkor még a VMSZ közgyűlése nem választotta őt elnökké. Ennek eredményeként a tartományi eszközök igénybevételével az összes magyarok által lakott településen valami megépült vagy felújításra került. Ezt követően jó néhány éven át a művelődési, oktatási vagy akár az egyházi szféra tekintetében hatalmas előrelépésekre került sor. Az elmúlt években pedig ezeket a forrásokat már országos, köztársasági eszközökkel is ki tudtuk pótolni – mutatott rá dr. Pásztor Bálint.

Több községbeli civil szervezet vezetője is felszólalt a kerekasztal-beszélgetésen, köszönetet mondva a sok támogatásért és fejlődési lehetőségért. Beszámoltak az elmúlt időszak fejlesztéseiről és mindarról, amire a jövőben törekedni szeretnének. Kölcsönösen fontosnak tartják ezt az együttműködést és azt is, hogy időről időre alkalom nyílik a felmerülő problémák és igények változtatására.

Nyitókép: Huszonöt civil szervezet működik Kishegyes községben, képviselőik tartalmas megbeszélést folytattak a VMSZ listavezetőivel és jelöltjeivel (Gulyás Réka)