Pénteken a Pro Scientia Naturae Alapítvány Oktatási Központjában élményfotózás-képzést tartottak a vajdasági kistermelőknek. A program egy szerb–magyar IPA-pályázat keretében valósult meg tíz résztvevővel.
Dr. Kulcsár Sarolta, az alapítvány programkoordinátora elmondta, az ARCCHAD projekt a Zentai Kertészek Egyesülete civil szervezet pályázata, és ennek a részeként valósul meg a képzés.
– A programon belül lassan már két éve zajlanak aktivitások a vajdasági térségben és az anyaország meghatározott régiójában. Az élményfotózás egy egynapos képzés, és a kistermelők kiválasztásánál fontos szempont volt, hogy olyanokat szólítsunk meg, akiknek van saját termékük. A képzés témája az élmény- és termékfotózás, amelyről Szőllősi-Kiss Orsolya tartott előadást. Elmagyarázta a sikeres fotózás apró titkait, megmutatta, hogyan kell egy adott terméket lefotózni, és hogyan kell azt még kívánatosabbá tenni, illetve a fotózás mellett kitért a marketingre is. Fontosnak tartottuk, hogy a vajdasági kistermelők is részesüljenek a képzésben, mivel úgy gondoljuk, a tudásuk biztosan gyarapodik, ha meghallgatják a szakembert. Az előadót a Kislépték Egyesület biztosította számunkra – mondta dr. Kulcsár Sarolta.
A zentai Malčić Beáta gyertyakészítéssel foglalkozik, és ő is részt vett az élményfotózás-képzésen. Elmondta, nagyon hasznosnak tartja, mivel a mai világban rengetegen használják a közösségi médiát termékek adásvételére.
– Úgy gondoltam, érdemes volt részt venni a képzésen, hiszen tanulhattunk belőle. Megmutatták, hogyan kell lefotózni egy terméket, és miként kell úgy megcsinálni, hogy az megragadja az ember tekintetét. A vásárlóim nagy része a közösségi médián keresztül veszi fel velem a kapcsolatot, így biztos hasznosítani tudom a hallottakat – mondta.
Nyitókép: A résztvevőknek a mobiltelefonos termékfotózás legfontosabb tudnivalóit mutatták meg (Fotó: Gergely Árpád felvétele)


