2025. október 4., szombat

Az elismerés rendezvénye

Magyarkanizsán tartják az idén a X. moderntánc-Európa-bajnokságot

Magyarkanizsa nyerte el a jogot, hogy a házigazdája legyen a X. moderntánc-Európa-bajnokságnak Az erről szóló szerződést pénteken este írta alá a gyógyfürdőben Szajkó Erzsébet, a Vajdasági Moderntánc-szövetség elnöke (VAMP) és Franco Ventura, a Nemzetközi Táncszövetség (IDF) elnöke.

Az eseményt megtisztelte jelenlétével Leandro Senesi, az IDF főtitkára, Mara Ventura, a versenybizottság titkára, Dukai Ferenc, a Magyarkanizsai Helyi Közösség elnöke és Dušan Mandarić, a Községi Sportszövetség elnöke is.

Szajkó Erzsébet elmondta, hogy a szövetség 9 éve tagja a Nemzetközi Táncszövetségnek, versenyzői minden Európa- és világbajnokságon kiváló eredményeket érnek el, ugyanakkor a hagyományos magyarkanizsai nemzetközi táncfesztiválnak köszönhetően komoly tapasztalatai vannak nagy rendezvények szervezésében, ezért vállalkoztak az Eb megszervezésére.

Ezerötszáz versenyzőt és ötszáz kísérőt látnak vendégül novemberben. Szólótáncosok, párosok, kis csoportok és formációk érkeznek Ukrajnából, Oroszországból, Moldovából, Spanyolországból, Olaszországból, Írországból, Angliából, Olaszországból, Izraelből, San Marinóból, Magyarországról, Romániából, Lengyelországból és Szerbiából. Négy korosztály versenyez tíz versenyágban, lesznek művészi kategóriák és sport- vagy utcai táncok. A zsűrit az IDF nemzetközi pontozóbírói szövetsége delegálja. Meglehet, hogy magyarkanizsai tagja is lesz, hiszen négy nemzetközi bíró van itt: Bödő Marianna, Vajda Mária, Dobó Sandra és Szajkó Erzsébet.

Dušan Mandarić és Dukai Ferenc is méltatták a rendezvény sportbeli, művelődési, idegenforgalmi és gazdasági jelentőségét. A helyi közösség elnöke szerint Szajkó Erzsébeték lelkes, többévi, szorgalmas, kitartó munkájának köszönhető, hogy itt rendezhetik meg az Eb-t.

Ezt erősítette meg Franco Ventura is, aki elmondta:

– A szerbiai, vajdasági moderntáncosok mindig nagy számban és eredményesen szerepelnek a nemzetközi versenyeken Szajkó Erzsébet vezetésével, és büszkén jelenthetjük, hogy ennek köszönhetően az idén először Magyarkanizsán szervezzük meg az európai szintű rendezvényt. Biztosak vagyunk abban, hogy magas szintű lesz a szervezés, ezt onnan tudjuk, hogy Erzsébettel több éve, több versenyen dolgozunk együtt. Sok részvevőt várunk az Eb-re Szerbia jó földrajzi pozíciójából eredően is, hisz középen helyezkedik el, nyugat és kelet összekötőjeként. Úgy gondoljuk, hogy a négynapos versenyt örömmel töltik itt a részvevők, és ez az esemény jelentős lesz nemcsak Kanizsa, hanem a környező települések számára is, mert ennyi versenyzőt csak több településen lehet elszállásolni.

Magyar ember Magyar Szót érdemel