A Fióka címmel megszervezett gyermekvédelmi tanácskozáson az előadók a gyermeknevelés különböző aspektusaira igyekeztek felhívni az érdeklődők figyelmét. Egyéb témák mellett szó esett a dúla szerepéről a családdá válás folyamatában, a korai kötődés kialakulásának és a nagy család létrejöttének fontosságáról, az egészséges élet kezdeteiről, valamint az eltartási díj mértékének meghatározásáról, illetve a kifizetése elmaradásának következményeiről is. Szóba került továbbá a gyermekek bántalmazásának egyik sajátos, az internetes térben zajló formája, valamint a rendezvény keretében gyakorló pedagógusok is megosztották tapasztalataikat a résztvevőkkel.
A szervezők elsődleges célja az volt, hogy a szakemberek segítségével megpróbáljanak rávilágítani és megoldást találni a gyermeknevelés során felmerülő problémákra, hangsúlyozta Sándor Terézia, az Éld az életed! Egyesület elnöke, aki elmondta, az előadók között volt szociális munkás, pszichológus, pedagógus, óvónő, tanító és nagycsaládos szülő is. Nekik köszönhetően több szemszögből is rá tudtak világítani a felmerülő problémákra, amelyekre sok esetben megoldási javaslatokat is fel tudtak vázolni az érdeklődők számára. A tanácskozás meghívott előadói között volt Balázs Vataščin Emese szabadkai gyógytornász, szülésfelkészítő, Ricz Dencs Tünde szabadkai mentálhigiénés szakember, Berta Berényi Tímea zentai dietetikus, Tasić Konjević Anikó zentai óvónő, Csuvik Gábor adai szociális munkás, Losoncz Dávid temerini jogász, Perpauer Attila kevi osztálytanító, fejlesztőpedagógus, Rác Magdolna, a zentai Kéz a Kézben Értelmi Fogyatékosok és Segítőik Szervezetének elnöke, Fehér Anikó magyarkanizsai gyógypedagógus, valamint Krizsán Vilmos, a VANCSESZ elnöke is.
A Magyar Nemzeti Tanács, a Tisza-part–Alvég Helyi Közösség, a No Limit Rádió, az Árok Pékség, valamint a Bio-Špajz támogatásával létrejött tanácskozás során kialakult párbeszédet mind az előadók, mind a közönség soraiban helyet foglalók rendkívül hasznosnak és előremutatónak értékelték, mind az egyének, mind az egész közösség jövője szempontjából.
