2026. június 4., csütörtök

Felújított parkolóhelyek a sugárúton

Hatvanöt parkolóhelyet újítottak fel az elmúlt időszakban a Felszabadulás sugárúton, a Mercator közelében. Újvidék talán legforgalmasabb közlekedési szakaszának számít a Lázár cár sugárút és a Népfront utca közötti rész. A munkálatok az út mindkét oldalát érintették, és elsősorban a parkolás biztonságának és színvonalának javítását szolgálták.

Az újvidéki Parking servis Közvállalat emlékeztetett arra, hogy a parkolóhelyek aszfaltburkolata az évek során jelentősen megrongálódott. Ebben szerepet játszott a fák gyökérzetének növekedése és az időjárás is. Az öt, mozgáskorlátozottak számára fenntartott parkolóhelyet szintén felújították. A beruházás nemcsak a parkolófelületek korszerűsítésére terjedt ki, hanem a fák körüli zöldterületek rendezésére is. Kibővítették az úgynevezett faágyásokat, így a meglévő fák megőrzése mellett biztosították azok további, egészséges fejlődésének feltételeit is.

A munkálatok határidőn belül befejeződtek. A közvállalat emlékeztetett arra, hogy 2017 és 2025 között a Felszabadulás sugárút teljes hosszán, a Jaša Tomić sugárúttól a Szabadság hídig folyamatosan végeztek felújítási munkálatokat. A rekonstrukció mintegy ezer parkolóhelyet érintett, és a városi közlekedési infrastruktúra folyamatos fejlesztésének részeként valósult meg. 

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Hatvanöt parkolóhelyet újítottak fel az elmúlt időszakban a Felszabadulás sugárúton