2026. június 22., hétfő

Huszonkét szeméttelep naponta

Az újvidéki köztisztasági közvállalatban közölték, hogy tavaly 8000-nél is több illegális szeméttelepet számoltak fel városszerte, pontosabban 8120 kisebb és 50 nagy szemétdombot hordtak el a község útjairól és utcáiról. A kisebb szemétkupacok főként háztartási hulladékból, bútordarabokból, rozsdás tűzhelyekből és mosógépekből, kidobott vécékagylókból stb. áll össze, a nagy szeméttelepek leggyakrabban a városból kivezető utak mentén jönnek létre, és több napos, gépesített takarítással lehet csak eltüntetni őket.



Tavaly nagy szeméttelepek alakultak ki a Temerini út mentén, a Ribnjak településen, a Gavrilo Princip utcában, a Stepa vajda sugárúton, a Zombori utcában, a futaki iparövezetben, a péterváradi töltésen (a felvételen), Adice városrészben, valamint Kabol és Alpár (Stepanovićevo) peremvárosi falvakban. Az eltakarítás után alig pár nappal szinte mindig kiújulnak a szemétrakások, a Čistoća munkásai kizárólag a kommunális felügyelőség megbízásából hordják el ezeket.

Magyar ember Magyar Szót érdemel