A nagy múlttal rendelkező temerini Ipartestület, amelynek jogutódja az Iparosok és Vállalkozók Egyesülete, vasárnap, november 30-án ünnepli fennállásának 120. évfordulóját. A jubileumi rendezvény délelőtt 10 órakor ünnepi szentmisével kezdődik a Szent Rozália-plébániatemplomban, utána a Gulyáscsárdában a Szirmai Károly MME ünnepi műsort mutat be. A jubiláris rendezvény ünnepi ebéddel zárul.
Az iparosok egyébként minden kerek évfordulót megünnepelnek. Az ideire az egyesület tagjain kívül meghívják a község és a helyi közösség vezetőségét, valamint azoknak a civil szervezeteknek a képviselőit, akikkel szorosabb együttműködést folytatnak.
A testület eseményekben gazdag történetéből tudjuk (monográfia jegyzi az eseményeket), hogy a temerini iparosok egykoron céhekbe tömörülve védték érdekeiket. Százhúsz évvel ezelőtt egy mindössze 28 paragrafusból álló szabályzattal alakult meg az első regisztrált érdekvédelmi szervezet. A századfordulón és az első világháborút megelőző évtizedekben az iparosok igen élénk társadalmi életet éltek a faluban. Az iparosoknak az első világháborút követő rendszerváltozás időszakától egészen a II. világháborúig terjedő időszakban jelentős szerepük volt a település gazdasági, politikai, társadalmi és művelődési életében.
A szocialista országépítés idején, 1946-ban az Újvidéki Gazdasági Kamara kirendeltségévé vált a testület s elveszítette az önállóságát. A ’80-as évek végén bevezetett gazdasági reformok után, a magánvállalkozások erősödésével ismét több százra nőtt az iparosok száma és újból ápolni kezdték a hagyományokat. Ezt a tevékenységet az ipartestület jogutódja, az Iparosok és Vállalkozók Egyesülete is felvállalta és szorgalmazza az elődök hagyatékának következetes ápolását.



