A palánkai rendőrség a fegyverekről szóló törvény értelmében engedély nélküli robbanóanyag-birtoklás, valamint közbiztonság veszélyeztetése miatt tett bűnvádi feljelentést a 31 éves, helybeli Goran Đ. ellen. A fiatalember a Kod Nove kocsmában szeretett volna inni, de a pincérnő nem akarta kiszolgálni, mert részeg volt.
Mérgesen távozott, majd rövid időn belül egy kézigránátot szorongatva tért vissza, és azzal fenyegetőzött, hogy aktiválja. Szóváltás következett, majd az ivó vendégeinek sikerült kilökdösniük a részeg duhajkodót az utcára. Goran Đ. ekkor fogával kihúzta a kézigránát biztosítótűjét, és két – leparkolt autók mögé bújt – személy felé hajította azt. A robbanásban senki sem sérült meg, de két jármű, valamint a közeli családi ház homlokzata megrongálódott. A palánkai községi bíróság vizsgálóbírója a kihallgatás után 30 napos vizsgálati fogságot rendelt el a gyanúsított ellen.



