Tegnap Újvidéken a Vojvodina Sport- és Üzletközpont amfiteátrumában alkalmi ünnepség volt a Fiatal Vállalkozók Hete – mely a világ valamennyi országában november 17-től 23-ig tart – és a gyermekjogi világnap, november 20-a alkalmából. Az Zlatno seme elnevezésű rendezvény célja, hogy felhívja a figyelmet arra a tényre, mennyire fontos a fiatalok körében a vállalkozói szellem fejlesztése.
Az újvidéki általános és középiskolák igazgatóit, diákjait és azok szüleit Nikola Stojšić, a Vajdasági Gazdasági Kamara elnöke és Ksenija Popović, a városi tanács oktatási felelőse üdvözölte. Az újvidéki városi vezetőség iskolai kódex kidolgozását kezdeményezte, melynek a segítségével csökkentenék az agresszivitást a diákok körében. Minden diáknak, és a szülőknek is részletesen meg kell ismerkedni a kódex tartalmával. Ezzel azt szeretnék elérni, hogy az újvidéki iskolák példaképet mutassanak a többi szerbiai iskolának – mondta Ksenija Popović.



