Mintegy negyven, többségében a Telepen élő, újvidéki magyar polgár volt kíváncsi a szombaton este a Petőfi klubjában az Újvidéki Magyar Olvasókör által szervezett könyvbemutatóra, amelyen J. Garai Béla, egykori amatőr színész, nyugalmazott újságíró faggatta Faragó Árpádot, nyugalmazott színészt, színigazgatót, a „...nem sírt ásunk, hanem fundamentumot...” című kötet szerzőjét.
A könyve a délvidéki amatőr színjátszás második világháború utáni történetéről szól. Szóba került azonban egy másik, az 1940-ben kiadott, Bokréta című kötet is, amely – akárcsak Faragóé – a műkedvelő színjátszásnak, a délvidéki magyarság művelődési életének állít emléket. Ez utóbbi kötet érdekessége, hogy az Ausztráliába kivándorolt – kimenekült – délvidéki magyarok összefogásából 1999-ben reprint kiadásban újra megjelent, s hozzánk is eljutott belőle néhány példánya. Faragó könyvének egyelőre csak az első kiadása fogy, szerény mértékben, ám a bemutatón megjelentek nagy élvezettel hallgatták a mindkét kötetről folyó párbeszédet. Felvételünkön Faragó Árpád és J. Garai Béla.



