2026. június 23., kedd

Kirabolták a zsablyai trafóállomást

Tizennyolc tonna szigetelésre szolgáló olajat csapoltak le
Az Eletrovojvodina munkásai pénteken a rutinellenőrzés során egy újabb rablást észleltek. Ezúttal egy szinte hihetetlen méretű rablásról van szó, ugyanis a tartalékként szolgáló zsablyai 110/20 kV-os trafóállomásról nagy mennyiségű rezet és 18 tonna szigetelőanyagkén használatos olajat loptak el.

Az Elektrovojvodina gyakori felszólítása ellenére, hogy a transzformátorok rendkívül életveszélyesek (a nyáron lopáskísérlet közben egy személy életét vesztette), az elvetemült tolvajok nem riadnak vissza, nem gondolnak arra, hogy egyrészt az életükkel játszanak, másrészt mekkora kárt okoznak. Ez a trafóállomás rendkívül fontos volt egy másik hasonló létesítmény esetleges meghibásodása esetére. A rablásról azonnal értesítették a belügyminisztérium illetékeseit. A transzformátor javítása hónapokig is eltarthat, közölte a villanygazdaság tájékoztatási szolgálata.

Magyar ember Magyar Szót érdemel