2026. június 23., kedd

Zarándoklat Budapestre

Ismét lesz emlékmise a bazilikában

Budapesten, a Szent István-bazilikában az utóbbi években minden november utolsó vasárnapján emlékmisét szolgáltatnak az 1944 végén, 1945 elején, a Délvidéken kivégzett ártatlan magyarok lelki üdvéért.

Az idén is – sorrendben immár hetedszer – meg fogják szervezni. A misét minden alkalommal más-más pap mondja, az idén erre Suhajda Lajost, az Újvidéken buzgólkodó verbita szerzetest kértük fel. Tőlünk, akár több autóbuszon is utaznak majd zarándokok. Aki a misét mondó pappal akar utazni, az jelentkezzen Cvernyök Valériánál az 505 450-es telefonszámon. Számításba jöhetnek nem csupán újvidéki zarándokok, hanem környékbeliek is, akik a kora reggeli indulásig be tudnak utazni a gyülekezőhelyre, de temeriniek, szenttamásiak vagy más, útba eső helységek utasai is, akiket a busz menet közben felvesz.

Magyar ember Magyar Szót érdemel