2026. július 9., csütörtök

Építkezés és megújulás

BÁCSKOSSUTHFALVA
Új téglafal és kapu épül

A Bácskossuthfalvi Református Egyházközségben a nyár derekán több nagyobb munkálatba is belefogtak. Egyrészt elég támogatást kapott ahhoz, hogy a gyülekezet konyhájának felújítása megtörténjen. Ez magába foglalta a konyha teljes padlózatának cseréjét, falának újravakolását és tetőzetének újítását. Ezzel párhuzamban a topolyai szórvány gyülekezeti termének komplett felújítása is megtörténhetett. Nemrégiben a bácskossuthfalvi imaház melletti fal építése is elkezdődhetett.

– A régi falat teljes egészében eltávolítottuk, ennek helyén kiástuk az új konstrukció alapját. A továbbiakban kiöntöttük a betonalapot, szigeteltük és felépíthettük az új téglafalat. Jelenleg már csak a kapu és az azt fedő 1 m széles és 6 m hosszú betontető hiányzik. A munkálatok mintegy 400 ezer dináros beruházást jelentettek – mondta Móricz Árpád, a Bácskossuthfalvi Református Egyházközség lelkipásztora.

– A kapuoszlop alapkövének elhelyezése október 16-án istentisztelet keretében történt meg. Nálunk hagyománynak számít, ha valamilyen munkálatba belefogunk, akkor Isten áldását kérjük a munkánk sikerének érdekében. Az alapkőben elhelyeztünk egy írást és egy palack vörösbort az utókornak. Reményeink szerint ez egy olyan építmény lesz, amely hosszú ideig teljesíti majd feladatát – folytatta a lelkipásztor.

Móricz Árpád továbbá elárulta, hogy a kerítés körüli munkálatokat a bajorországi református egyház támogatta, és a müncheni magyaroknak hálával tartoznak mindezért, mivel a támogatást az ő közbenjárásuk eredményeként kaphatta meg az egyház.

Magyar ember Magyar Szót érdemel