Bár a felújított kisparki játszótér sokak tetszését elnyerte, a temerini szülők és gyermekfelügyelők szerint továbbra is lenne mit fejleszteni. A legtöbben a játszóterek számát keveslik, mások pedig a rongálások és a bababarát megoldások hiányára hívják fel a figyelmet.
A temerini kispark felújítása után sok szülő és gyermekfelügyelő elégedetten fogadta a megújult játékokat és a biztonságos gumiborítást.
Varga Mészáros Bettina szerint azonban a játszóterek száma továbbra is kevés, és a bababarát elemek hiánya is problémát okoz.
– Amióta felújították a kisparki játszóteret, nagyon jó állapotban van, de lehetne bababarátabb, mert egy egyéves gyerekkel nem nagyon lehet ott játszani – fogalmazott.

Vámos Arnold felvétele
Zsarko Katarina úgy véli, a játszóterek állapota kielégítő, hiszen több is nemrég újult meg vagy épült ki, ám aggasztónak tartja, hogy ezeket gyakran megrongálják.
– Elsősorban olyan kamaszok teszik tönkre, akik már kinőttek ebből a korosztályból, és így próbálják felhívni magukra a figyelmet. Ez veszélyes is lehet a kisebb gyerekekre – mondta. Hozzátette, a játszóterek száma még mindig nem elegendő, különösen Temerin szélsőbb részein, például a Gulyás csárda környékén, ahol szerinte nagy szükség lenne új létesítményre. Pozitív példaként kiemelte a Dózsa György utcában nemrég épült játszóteret, amely nagy öröm a környék gyerekeinek. Fontosnak tartja, hogy a 0–10 éves korosztály számára legyen megfelelő játék, a biztonság érdekében gumírozott talaj, valamint a szülők kényelmét szolgáló árnyékos padok és vízvételi lehetőség.
Gyuga Alisza kevésbé elégedett.
– Egyesek tönkreteszik a játszótereket, amelyek emiatt folyton romos állapotban vannak. Fontos lenne, hogy biztonságosak legyenek, izgalmasak a gyerekeknek, és ne rongálják őket állandóan – fogalmazott.
A megszólalók egyetértenek abban, hogy a játszóterek közösségi terek is, nemcsak a gyerekek, hanem az egész család számára. A jövőbeli fejlesztéseknél ezért érdemes lenne egyszerre figyelembe venni a gyerekek igényeit és a szülők kényelmét.

Nyitókép: A felújított játszóteret júniusban adták át (Fotó: Vámos Arnold felvétele)