Pénteken került sor az Interkulturalizmus és diszkriminációellenesség Szabadkán nevet viselő projekt bemutatására a szabadkai városháza kék termében. A tervet Az EU támogatása a romák inklúziójában – a lokális közösségek támogatása a romák inklúziójában program keretében, a Városok és Községek Állandó Konferenciája valósítja meg, melyet az Európai Unió a 2016-os IPA-projektumon keresztül támogat.

(Fotó: Gergely Árpád)
Ilija Đukanović, a Városi Tanács szociális és egészségügyi kérdésekkel megbízott tagja a médiának elmondta, hogy a program megvalósítása egy hároméves munka eredménye, melyben az önkormányzat szerepet vállalt.
– Ez nem jöhetett volna létre, ha 2017-ben nem fogadjuk el a romák helyzetének javítására vonatkozó akciótervet, akkor alakítottunk ki egy mobil csapatot is. Minden projektum, melyben az önkormányzat részt vesz, egymásra épülve, összeköttetésben áll egymással. Mivel korábbi tevékenységünkkel jó példával szolgáltunk, ezért 65 ezer eurós támogatás jutott a projektumra – mondta a tanácstag.
Fehérvári Magdolna, a szabadkai önkormányzat társadalmi tevékenységek titkárhelyettese azt nyilatkozta, hogy a programterv céljainak kivitelezéséhez öt helyi közösséget és öt iskolát kapcsoltak be.
– Olyan városrészeket választottunk ki, melyeket zömével romák lakják, és ahol sok a roma diák. Ezek a Széchenyi István Általános Iskola, a Đuro Salaj Általános Iskola, a Matko Vuković Általános Iskola, a bajmoki és a csantavéri iskola, illetve azok a helyi közösségek, melyekben ezek az intézmények találhatóak. A diákok irodalmi és képzőművészeti alkotásokat készítenek a témában, műhelymunkákat indítunk a tanítók és a helyi közösségek számára. A projektum keretében megállapodást kötöttünk a Roma Oktatási Központ civil szervezettel. Az egy évig zajló programban 400 diák, 30 tanuló és 30 önkormányzati alkalmazott vesz részt – mondta a projektmenedzser.
