2026. június 22., hétfő

Szabadka

Naponta kétszeri fogmosás és fogselyem

Ezen a héten immár huszonkilencedik alkalommal tartják meg az egészséges fogak és száj hetét, amelyet a belgrádi Dr. Milan Jovanović Batut közegészségügyi intézet szervez, az önkormányzatok szintjén pedig, az egészségházak fogászati szolgálataival együttműködve, a helyi közegészségügyi intézetek vesznek benne részt.
Vérnyomásmérés a téren (Fotó: Gergely Árpád)

Ápolónők a főtéren

Vasárnap volt az ápolónők nemzetközi napja. Ebből az alkalomból hétfőn a Szabadkai Egészségház egészségügyi akciót szervezett a város főterén, ahol az egészségház minden osztálya képviseltette magát.

Családi sportnap Szabadka főterén

A szabadkai Active Kids Sportegyesület családi sportnapot tartott szombat délelőtt a városközpontban. A 10 évnél fiatalabb gyerekek különböző ügyességi játékokban próbálhatták ki magukat szüleikkel együtt, és futásban is összemérhették erejüket.
A versenyzők, pedagógusok, zsűritagok, vendégek a megnyitón (Mihályi Katalin felvétele)

Nagykorúvá vált az ÁMV

A vers- és prózamondás, szép beszéd, színjátszás, műveltségi teszt, fogalmazás-, versírás, képzőművészet és szólóének kategóriában 31 zsűritag értékelte a tanulók teljesítményét. Az Észak-bácskai M...
(Ótos András archív felvétele)

Kezdődik a jégvédelmi idény

A mezőgazdasági termőterületek, illetve a termés jégveréstől való megóvása céljából vidékünkön rakétás rendszer működik, vagyis a jégkristály szerkezetéhez hasonló mikron méretű ezüst-jodid molekul...