2026. július 17., péntek
GÁDOR ÉS HARASZTI

Az idegenforgalomban látják a jövőt

A havi rendszerességgel megtartott falujáró útja során az elmúlt hétvégén Gádort (Gakovót) és Harasztit (Rastinát) kereste föl munkatársaival Dušanka Golubović, Zombor város polgármestere.

A fogadóórán megjelenteknek, mint általában a városhoz tartozó többi falu lakosának is, a központi beszédtémája a település vízellátása, a járdák és a dűlőutak karbantartása, a romos épületek és az illegális szeméttelepek eltakarítása volt. Legtöbben mégis a Zomborból a Harasztinál lévő határátkelőhöz vezető műút felújításának lehetősége felől érdeklődtek.

A gádori Lokvanj Környezetvédelmi Egyesület a falu vízgazdasági életének és az idegenforgalom élénkítésének tervével hozakodott elő. A harasztiak is a térség sajátos idegenforgalmi kínálatának kiaknázása mellett érveltek, és a mezőgazdasági termelés, valamint a földművesek helyzetének javítását igényelték.

A polgármester asszony és munkatársai a személyes találkozót követően megtekintették Gádoron a művelődési ház fölújításának munkálatait, Harasztin pedig a Rédl-kastélyt.

Magyar ember Magyar Szót érdemel